Birleşik Krallık Hazinesi, Dijital Pound için Kolları Sıvıyor

vsfefe.birlesik krallik hazinesi dijital pound icin kollari siviyorjpg

Birçok ülke kripto para birimleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Çıkan son haberlere göre; Birleşik Krallık Hazinesi, dijital pound için plan yapmayı düşünüyor. Hazine’nin ekonomi sekreteri milletvekillerine verdiği demeçte, hükümetin dijital pound getirmeyi düşündüğünü söyledi.

Birleşik Krallık Hazinesi, Dijital Pound için Harekete Geçiyor

İngiltere’de dijital pound ile ilgili çalışmalar bir yandan devam ediyor. Bu çalışmalar devam ederken, İngiltere’nin finansal hizmetler Bakanı Andreq Griffith, dijital poundun çıkarılması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Maliye bakanlığının ekonomi bakanı milletvekillerine verdiği demeçte, hükümetin “dijital pound” başlatmayı düşündüğünü söyledi. Andrew Griffith, İngiltere’nin küresel bir kripto merkezi olmaya kararlı olduğunu da açıkladı.

Griffith, İngiltere kurallarının merkeziyetsiz finansmanı içerecek şekilde daha geniş olabileceğini ve herkesin daha fazla şeffaflıktan yararlanacağını da söyledi.

birlesik krallik hazinesi dijital pound icin kollari siviyorasdf

Hazine Seçme Komitesine konuşan Griffith, önümüzdeki haftalarda dijital sterlinin özellikleri hakkında bir halkla istişare başlatılacağını söyledi. Ayrıca Andreq Griffith, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Daha önce İngiltere’nin finansal hizmetler Bakanı Andreq Griffith, dijital pound çıkarılmasının uzun süre ertelenmesinin finans sektörü ve ekonomi için problemler yaratacağını savunmuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.980,54 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
30.737,82 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.174,71 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 1,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,54%
okbOKB/TRY
843,30 TL 10,23%
Bağlantıyı kopyala