Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı Raporu: Kripto Paralar Teşvik Edilmeli

Abone Ol:google-news
0
26/02/2021

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, kripto para düzenlemesi hakkında yeni bir rapor yayımladı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak tarafından başlatılan incelemenin sonunda yayımlanan rapor, ülkenin fintech’teki konumunu korumak için plan hazırlığında olduğunu gösteriyor.

Raporda, İngiltere’nin kripto para ve dijital varlıkların piyasaya sürülmesi ve ticareti gibi konulardan küresel bir merkez olma potansiyeline sahip olduğu belirtildi. Bununla birlikte, ülkenin fintech’teki korumunu sürdürebilmesi için hızlı hareket etmesi gerektiği ifadeleri yer aldı:

“Birleşik Krallık, en azından MiCA kadar geniş bir hedefe sahip olmayı hedeflemeli, ancak aynı zamanda daha inovasyona dayalı ısmarlama bir rejim geliştirip geliştiremeyeceğini de düşünmelidir. Kripto varlıklar için ısmarlama bir rejim, kripto varlıklar ile ilgili faaliyetlerden kaynaklanan risklere göre uyarlanırken, mevcut düzenleyici çerçevenin ilkeleri ve ‘aynı risk, aynı düzenleme’ kavramı doğrultusunda işlevsel ve teknolojiden bağımsız bir yaklaşım benimsemelidir.”

Raporda ayrıca, merkeziyetsiz finans (DeFi) düzenlemeleri konusunda zorluk yaşamamak için esnek bir tutum sergilenmesi gerektiği belirtildi ve İngiltere’nin kripto para ve dijital varlık konularında politika ve düzenlemeler konusunda liderlik etmesi gerektiği sonucuna varıldı.

Kaynak: CoinDesk

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 315.342,57 TL 1,52%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.194,54 TL 4,51%
tether
Tether (USDT) 8,61 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.039,67 TL 5,29%
cardano
Cardano (ADA) 13,17 TL 4,67%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,79 TL 5,32%
xrp
XRP (XRP) 7,44 TL 3,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,61 TL 0,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 196,28 TL 5,91%
uniswap
Uniswap (UNI) 198,61 TL 6,44%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap