Birleşik Krallık Düzenleyicisinden Sorare Soruşturması

sorare

Birleşik Krallık Kumar deneyleyicisi gözlerini Sorare‘ye çevirmiş durumda. İngiltere Kumar Komisyonu’ndan gelen bir tüketici bilgi bildirgesinde, platformun, düzenleyici tarafından lisanslanmadığını açıklandı.

Bildirgede, “Bu platformda, Büyük Britanya’daki tüketiciler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir faaliyetin, lisanslı bir operatörün uyması gereken kumar düzenlemelerinin dışında olduğu gözlemlenmiştir” deniyor.

Düzenleyici ek olarak, platformun hizmetlerinin Kumar Komisyonu’nun kapsamına girip girmediğini belirlemek için şu anda firmaya soruşturma yürüttüğünü de açıkladı. 

birlesik-krallik-duzenleyicisinden-sorare-sorusturmasi

Sorare’in başı Birleşik Krallık Düzenleyicisi ile Dertte

Bildirge ek olarak benzer bir şekilde şu ifadelere da değiniyor:

“Kumar Komisyonu şu anda Sorare.com’un bir işletme lisansı gerektirip gerektirmediğini veya sağladığı hizmetlerin kumar teşkil edip etmediğini belirlemek için şirkete soruşturma yürütüyor.”

Sorare, NFT sektörünün ani patlamasıyla hızlı bir şekilde büyüdü. 2020’de platform, 2021’de SoftBank liderliğindeki 50 milyon dolarlık A serisi ve 680 milyon dolarlık B serisi turunu tamamlamadan önce 4 milyon dolarlık tohum finansmanı toplamıştı.

Platform, futbol taraftarlarının Ethereum Blockchain ağı tarafından desteklenen popüler oyuncuların NFT kartlarını takas etmelerini sağlıyor ve mantık olarak diğer spor siteleri gibi çalışıyor. 120’den fazla futbol kulübü, platformda oyuncu NFT’lerini konumlandırmış durumda. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 712.293,88 TL 7,19%
ethereum
Ethereum (ETH) 55.664,55 TL 8,54%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.801,58 TL 6,82%
tether
Tether (USDT) 13,30 TL 1,47%
solana
Solana (SOL) 2.833,47 TL 10,94%
cardano
Cardano (ADA) 20,71 TL 10,05%
xrp
XRP (XRP) 12,19 TL 7,51%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,41 TL 0,42%
polkadot
Polkadot (DOT) 442,48 TL 9,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,64 TL 6,75%
Bağlantıyı kopyala