Biri Snoop Dogg’un Metaverse Komşusu Olmak için 450 Bin Dolar Ödedi

biri snoop doggun metaverse komsusu olmak icin 450 bin dolar odedi 2

Kısa bir süre önce Snoop Dogg, The SandBox ile ortaklaşa bir proje ile metaverse dünyasına adım atmıştı. Snoop Dogg, canlı konserler vereceği ve oyuncularla etkileşime geçeceği metaverse malikanesini ve NFT koleksiyonunu tanımıştı. Son olarak bir kullanıcı, Snoop Dogg’un metaverse’de komşusu olabilmek adına 450.000 dolar ödedi.

The Sandbox‘ın yerel token’ı olan 71.000 SAND’a yakın bir satış gerçekleşti.

Bunun üzerinde Dogg, Twitter üzerinden takipçisine “Komşum olur musun?” diye cevap verdi. 

biri snoop doggun metaverse komsusu olmak icin 450 bin dolar odedi

Snoop Dogg Metaverse Evreninden Memnun

Sandbox’taki sanal arazi, mekan ve varlıklar, dijital öğeler üzerinde mülkiyet hakları veren NFT’ler olarak satın alınabiliyor. Böylece kullanıcılar, metaverse evreninde sahip oldukları varlıkları değer biçip satabilirken, istediklerini alabiliyorlar.

The Sandbox Yönetim Kurulu Üyesi Mathieu Nouzareth, Snoop Dogg ile yapılan ortaklık sonrası “Onunla birçok şey yapacağız” demişti.

Görünen o ki, ünlü rapçinin takipçileri Snoop’ Dogg ile etkileşime girmek için metaverse üzerinden yer ve eşyalar satın alıyor. Ek olarak Nouzareth bir müjde daha verdi:

 “Bir sonraki kampanyamız, Snoop Dogg ile LAND satmakla ilgili olacak ve ardından bu büyük konserimiz olacak. 1000 bileti şimdiden sattık ve gelecek yılın başlarında sizleri geliyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala