Bireysel Bitcoin Madenci Sayısında Artış Hızla Sürüyor

bireysel-bitcoin-madenci-sayisinda-artis-hizla-suruyor

Çin’deki bu yılki madencilik çıkışı, Bitcoin madencilerinin dünya çapında sermaye kazanması için en büyük fırsat haline geldi. 

Ağ hash oranının son birkaç ayda agresif toparlanmaya devam ettiğini görmekle kalmadık, aynı zamanda özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük madencilik fırsatlarının ortaya çıkmasıyla halka açık Bitcoin madenciliği üretiminde devasa bir büyüme gördük. 

Luxor’un Hashrate Index 3. Çeyrek Raporuna göre, “Toplu olarak, bireysel madenciler üçüncü çeyrekte 2. çeyrekte yaptıklarından yüzde 79 daha fazla ve 1. çeyrekte çıkardıklarından yüzde 155 daha fazla Bitcoin çıkardılar.”

bitcoin miner

Bireysel Bitcoin Madenciliği Artıyor

Luxor ayrıca küresel hash oranının, dördüncü çeyrekte 185 exahash ile önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Bu, Temmuz’un en düşük seviyelerinden yüzde 215’lik bir artış demek oluyor. Haberimizin yazımım itibarıyla 143 EH/s civarında olduğumuzu belirtmekte fayda var.

Mevcut değerlemelerde artış öngörmeksizin veya yaklaşan daha küçük kamu madencilik anlaşmalarını takip etmeden bile, kamu madencilik endüstrisinin değeri şimdiden 21 milyar doların üzerinde. 

Yalnızca Kuzey Amerika’daki bireysel Bitcoin madenciliği firmaları, 1,1 milyar dolardan fazla değere sahip 20.000’den fazla Bitcoin’i elinde tutuyor. Büyük bir Bitcoin fiyatı artışı, birkaç ay içinde endüstrinin piyasa değerini ikiye veya üçe katlayabilir. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.041,27 TL 4,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 30.915,89 TL 1,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.156,44 TL 14,50%
tether
Tether (USDT) 8,93 TL 0,04%
cardano
Cardano (ADA) 18,93 TL 0,61%
xrp
XRP (XRP) 9,73 TL 1,64%
solana
Solana (SOL) 1.312,87 TL 1,85%
polkadot
Polkadot (DOT) 316,88 TL 5,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,93 TL 0,00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,00 TL 1,70%
Copy link
Powered by Social Snap