“Twitter’da Aktif Olmasaydım Bu Seviyede Olmazdı”

Birce Yıldırım Cem Güventürk’ün sunduğu Sanatın NFT Hali’ne bu hafta konuk oldu. Yıldırım; NFT piyasasında network oluşturmayı, NFT satışlarının nasıl gittiğini ve NFT’nin hayatına kattıkları hakkında açıklamalarda bulundu.

Nelerden Bahsedildi?

Asıl mesleğinin endüstriyel tasarımcı olduğunu belirten Yıldırım, NFT piyasasına tesadüfen giriş yaptığını söyledi. Sektöre oyun ofisinde staj yaparak başladığını kaydeden Yıldırım, ofisteki çalışma arkadaşının yönlendirmesiyle hayatının değiştiğini anlattı.

Lise yıllarından bu yana dijital çizim yaptığını bildiren Yıldırım, ilk NFT satışıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ethereum ağına geçmeyi kafaya koymuştum. 3 günde 3 çizim olacak şekilde çalışma planımı çizdim. Road Map’teki ilk satışım benim için çok değerliydi. Çünkü bu satış, 1 buçuk ayın ardından gelen bir satıştı.”

Birce Yıldırım Sıfırdan Başladı

Yıldırım ayrıca, NFT çizimleri için YouTube videolarından destek aldığını ve her şeyi adım geliştirdiğinden de bahsetti. “Çok düştüğüm zamanlar da oldu.” diyen sanatçı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Özellikle Ethereum ağına ilk geçiş dönemlerimde artık 3D bir şeyler üretirken 1 buçuk ay tökezledim. İlk koleksiyonerim Kate benden çizim toplamıştı. Sonrasında sosyal medya paylaşımlarının da etkisiyle bilinirliğim arttı, diğer koleksiyonerlerin de ilgisini çekmeye başladım.”

“Ben Bu İşe Giriyorum Kesin, Dediğim Bir Koleksiyondu”

7 ölümcül günahı kendi ölümcül sahnelerinde yorumladığını dile getiren sanatçı, “Her şeyi yüklenip ben bu işe giriyorum kesin, dediğim bir koleksiyondu.” dedi.

Dijitaldeki veriminin daha fazla olduğunu fakat fiziki işler yapmaktan da keyif duyduğunu söyleyen Birce Yıldırım, “Güzel sanatlar çıkışlı olduğum için aslında birçok tekniğe hakimim. Tuvale bir çizim yaptığım zaman insani ihtiyaçlarımı dahi unutacak şekilde işime odaklanıyorum ve bu bana terapi etkisi veriyor. buna geri dönmek tabi ki isterim ama NFT ile birleştirir miyim, bilmiyorum. Belki bir gün fiziki bir eserimi NFT’ye çevirmeyi düşünebilirim. Bu sektörde kendime hep bir hedef koydum. Şimdi de stage tasarım yapmak istiyorum. ” ifadelerini kullandı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala