bitcoinBTC/TRY
1.268.813,79 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
68.241,48 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.941,71 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 1,53%
solanaSOL/TRY
2.119,51 TL 1,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
68.160,20 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
17,29 TL 0,70%
dogecoinDOGE/TRY
2,94 TL 1,26%

Paylaş

Bir Kullanıcı 5 Bored Ape NFT’si Kiralayarak 1.1 Milyon Dolarlık APE Aldı

Bir Kullanici 5 Bored Ape NFTsi Kiralayarak 1.1 Milyon Dolarlik APE Aldi

Hatırlarsanız kısa bir süre önce sizlere, Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yaratıcıları Yuga Labs’in NFT‘lerinden birine sahip olan herkese ApeCoin’i (APE) airdrop’u gerçekleştireceğini paylaşmıştık. Ekip, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club koleksiyonlarının sahiplerine toplam ApeCoin arzının yüzde 15’ini (150 milyon APE) tahsis etti ve bu da 800 milyon doları aşan şaşırtıcı bir değere ulaştı. Öyle ki her BAYC sahibi, 80.000 ila 200.000 ABD Doları arasında bir değerde 10.094 APE aldı. Ancak AirDrop sorunsuz geçmedi.

Bir Kullanıcı 5 Bored Ape NFT'si Kiralayarak 1.1 Milyon Dolarlık APE Aldı

Bored Ape NFT’si Kiraladı, AOE AirDrop’una Katıldı

Gerçekleştirilen airdrop ile birlikte Bored Ape sahipleri yeni APE token’larına kavuşurken, birisi, başlangıçta sahip olmadığı NFT’leri kullanarak airdrop’u talep etmenin bir yolunu buldu. Bunu gerçekleştirmek için airdrop’un çalıştığı belirli yoldan yararlandı.

İşin püf noktası, ApeCoin airdrop’unun geçmişte belirli bir zamanda Bored Ape’e kimin sahip olduğunun anlık görüntüsüne dayanarak dağıtılmamasıydı. Bunun yerine, airdrop’u talep etme noktasında Bored Ape’e sahip olan herkes tarafından talep edilebilirdi. Yani birine Bored Ape’inizi verdiyseniz ve token’larını daha önce talep etmemiş olsaydınız, token’larınızı talep edebilirlerdi. 


Bu, kişinin tek yapması gereken, APE için talep edilmeyen bazı Bored Ape NFT’lerinin ele geçirmek olduğu anlamına geliyordu ve airdropu talep etmek için bu Maymunlara kısa bir süreliğine sahip olmaları yeterliydi. 

Kullanıcı tam olarak bunu yaptı ve 1.1 milyon dolalık APE’sini Uniswap üzerinden çıkarttı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala