Bir Hack Daha! Visor Finance Hacklendi

bir hack daha visor finance hacklendi

Aralık ayına hack olayları damgasını vurmaya devam ediyor. Son gelen habere göre DeFi ekosistemi Visor Finance hacklendi. Bu saldırıda 8 milyon dolardan fazla kayıp olduğu söyleniyor.

Visor Finance Hacklendi

Visor Finance, merkezi olmayan finans ekosistemi olarak faaliyet gösteriyor. Platform kısa süre önce bilgisayar korsanlarının saldırısına maruz kaldı. Bu saldırıca 8,8 milyon VISR tokenın çalındığı söyleniyor. Coinbase’e göre, bu saldırı sonrasında VISR’ın fiyatı yüzde 86 düşüşle 0.065 dolara geriledi.

bir hack daha visor finance hacklendi 2

Visor Finance hacklendi haberlerinden sonra Visor Finance şu açıklamayı yaptı:

“VISR stake sözleşmesinin kötüye kullanıldığının farkındayız ve etkilenen VISR için bir geçiş planı uyguluyoruz. Hiçbir pozisyon veya hiper yönetici risk altında değildir”

Kısa süre önce bir başka platform olan Grim Finance‘ın hacklendiğini açıklamıştı. Bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirilen saldırının sonrasında 30 milyon doların üzerinde bir kayıp olduğu söyleniyor.

2021 yılının son ayı birçok hack haberine sahne oldu. Vulcan ForgedAscendEX ve BitMart‘ı bunların arasında sayabiliriz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 482.862,27 TL 2,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.014,77 TL 2,12%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,31%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.838,44 TL 2,09%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,24%
cardano
Cardano (ADA) 13,72 TL 3,46%
xrp
XRP (XRP) 8,00 TL 1,72%
solana
Solana (SOL) 1.183,22 TL 1,50%
terra-luna
Terra (LUNA) 856,55 TL 1,60%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,56 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala