Bir DAO Yatırımcı Grubu, Blockbuster’ı Satın Almak İstiyor

bir dao yatirimci grubu blockbusteri satin almak istiyor

BlockbusterDAO adlı Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) yatırımcı grubu, Twitter hesabı üzerinden, Blockbuster’ı almak istediğini açıkladı. DAO yatırımcı grubu; Blockbuster film ve video kiralama şirketini satın almak için NFT satışlarında, 5 milyon dolarlık bir hedef belirledi.

DAO Grubu Blockbuster için 5 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) yatırımcı grubu Twitter hesabı üzerinden, Blockbuster’ı almak istediğini açıkladı. Yatırımcılar, “nostaljik” ve “tarihi” şirketi satın almak için 0.13 ETH yani 530.54 dolar karşılığında BlockbusterDAO NFT’lerini satarak, bütçeyi 5 milyon dolar artırmayı planlıyor.

BlockbusterDAO grubu konu ile ilgili olarak Twitter hesabı üzerinden satın alma ile ilgili olarak şunları yazdı:

Markaya yeni bir yaşam süresi vermenin zamanı geldi. İnsanların bir markası insanlara ait olmalı ve insanlar tarafından yönetilmelidir. Blockbuster adı bile bir Web3 ürünü olma yolunda ilerliyor.

bir dao yatirimci grubu blockbusteri satin almak istiyor 2

Ayrıca belirtmek gerekirse DAO’lar, Blockchain teknolojisi aracılığıyla uygulanan kuralları olan organize topluluklar olarak karşımıza çıkıyor. Aslında uzun yıllardır varlar. Ancak 2021, genel kripto para piyasasının değerlemesinin artmasıyla birlikte DAO’lar aracılığıyla bir bağış toplama patlaması da ilgi gördü. 

Bunun yanında satın alma başarılı olursa, DAO’nun Blockbuster için yol haritası; Blockbuster’ın merkezi olmayan bir film akışı hizmeti olarak çalışmasını sağlayacak. Ayrıca daha fazla para toplama için bir NFT varlığının da geliştirilmesini sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala