Bir Çin Eyaleti Daha Kripto Madenciliğinin fişini çekti

bir cin eyaleti daha kripto madenciliginin fisini cekti

Çin’in gelecek hedefleri arasında karbonu nötrlemek bulunuyor. Diğer yandan kripto para birimi ticariyle ilgili endişeler de devam ediyor. Her iki durum birleşince, Çin’deki eyaletler arka arkaya kripto madenciliği için yeni sınırlar koyuyor. Çin Halk Bankası ve Çin Eyalet Belediye Kurumu, ülkenin kripto para madenciliği ile ilgili çalışmalar yapmak için güçlerini birleştirdi.

Son haber, Kuzey Çin’de yer alan Hebei eyaletinden geldi.

Çin Kripto Madenciliği Konusunda Kararlı

Hebei eyaletindeki yetkililer, yayındıkları bildiriyle birlikte, kripto madenciliği ve ticaret faaliyetlerine kısıtlama getirdiğini duyurdu. Buradaki temel sebeplerden biri, kripto madenciliğinin yüklü miktarda enerji tüketiyor olması. Bir diğer sebep ise kripto para birimlerinin yaygın kullanımının, ekonominin ve toplumun gelişimini olumsuz yönde etkileyeceğinin düşünülmesi.

Eylül ayı sonuna kadar, eyaletteki kurumların kripto madenciliği operasyonları olup olmadığını kontrol etmesi gerekiyor. Ekim ayından itibaren ise bu faaliyetler üzerinde düzenli denetimler başlayacak.

bir cin eyaleti daha kripto madenciliginin fisini cekti 2

Çin’de kripto madenciliğini kademeli olarak kaldıran bölgeler, Hebei ile birlikte, şöyle sıralanıyor: Gansu, Xinjiang, İç Moğolistan, Qinghai, Yunnan ve Sichuan.

Çin’de madencilikle ilgili kısıtlamalar devam ederken, birçok madenci de ucuz güç sunan başka yerlere kaçtış durumda. Buradaki en ideal seçenekler ise Kuzey Amerika, Kazakistan ve Kuzey Avrupa olarak karşımıza çıkıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 569.851,73 TL 0,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.544,03 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.352,18 TL 0,11%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,88%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,33%
solana
Solana (SOL) 1.477,52 TL 0,54%
polkadot
Polkadot (DOT) 388,52 TL 0,06%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,21 TL 0,04%
Copy link
Powered by Social Snap