BinanceUS’nin Eski Patronu, Bitfury’ye Liderlik Edecek

binanceusnin eski patronu bitfuryye liderlik edecek 2

Daha önce, dünyanın en popüler kripto varlık alım satım platformu olan Binance’in ABD kolundan sorumlu olan Brian Brooks‘un adresi değişti. Brooks, Amsterdam merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitfury Group’a İcra Kurulu Başkanlığı yapacak.

BinanceUS Eski Yöneticisi Brian Brooks Artık Bitfury’de

BitcoinUS‘de yöneticilik yapmış olan Brian Brooks, bundan sonra yoluna Bitfury isimli madencilik şirketiyle devam edecek. Yapılan basın açıklamasına göre, Brooks, Bitfury’nin kurucularından biri olan Valery Vavilov‘un koltuğuna oturacak.

binanceusnin eski patronu bitfuryye liderlik edecek
Brian Brooks

Bitfury, önümüzdeki aylarda yeni bir mikroçip tasarımıyla madencilik çalışmalarının büyümesini artırmayı hedefliyor. Bunun için de yeni bir finansman turu başlatmayı planlıyor. Brooks da dijital varlık endüstrisindeki Avrupa liderleri arasında firmayı kurmaktan sorumlu olacak.

Brian Brooks’un kripto varlıkların ve blockchain teknolojisinin sıkı bir destekçisi olduğu biliniyor. Brooks daha önce bu desteğini şu sözlerle açıklamıştı:

“Blockchain, merkezi olmayan bir ağda her türlü veriyi bağlama potansiyeline sahiptir. Büyük, sürtünmesiz, merkezi olmayan insan ağları oluşturma yeteneğine sahiptir. Blockchain ve kriptoda çok büyük ve büyük vaatler var.”

Brian Brooks, BinanceUS’ye nisan ayında CEO olarak atanmıştı. Daha önce de Donald Trump’ın yönetimindeki Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) başkan vekiliydi.

Brooks buradaki görevinden ağustos ayında istifa etmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 672.432,79 TL 0,99%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.366,21 TL 2,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.678,58 TL 2,84%
tether
Tether (USDT) 13,84 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 2.568,71 TL 6,35%
cardano
Cardano (ADA) 18,22 TL 3,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,31%
xrp
XRP (XRP) 10,84 TL 5,90%
polkadot
Polkadot (DOT) 367,78 TL 6,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 890,13 TL 11,51%
Bağlantıyı kopyala