BinanceUS, Voyager Digital’i Satın Alıyor

binanceus voyager digitali satin aliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD operasyonlarını yürüten Binance.US geçtiğimiz aylarda kripto borç verme platformu Voyager’ı satın almak için teklif vermişti. Binance.US’nin Voyager satın alımına ABD’li düzenleyiciler tepki gösterirken, bir ABD iflas hâkimi satın alımı onayladı.

Binance.US’nin Voyager Satın Alımında Önemli Gelişme

Reuters tarafından aktarılan bir habere göre, ABD’li bir iflas hâkimi, Binance’in ABD operasyonlarını yöneten Binance.US’nin, kripto kredi kuruluşu Voyager Digital’i yaklaşık 1 milyar dolara satın alma anlaşmasına onay verdi.

binanceus voyager digitali satin aliyor 2

Voyager Digital’in avukatı Joshua Sussberg, gerçekleştirilen bir mahkeme duruşmasında, Voyager Digital’in ABD şirketlerine yabancı yatırımları ulusal güvenlik riskleri açısından inceleyen kurumlar arasında yer alan ABD Yabancı Yatırım Komitesi’nin sorularına yanıt verdiğini belirtti.

Sussberg açıklamasında, “Sadece bu soruşturmayla ilgilenmek için değil, bununla birlikte süreci ilerletmek için Binance yetkilileriyle ortak bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.

 Son olarak Voyager’ın varlıklarını ilk olarak iflas eden kripto para borsası FTX satın almak için teklif vermişti. FTX’in iflas başvurusunda bulunmasıyla birlikte Voyager yeniden teklif verme süreci başlattı ve bu teklif verme sürecinde en yüksek teklifi veren şirketi Binance.US oldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.109,96 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
30.850,38 TL 1,81%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.199,93 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 2,52%
okbOKB/TRY
852,90 TL 10,57%
Bağlantıyı kopyala