bitcoinBTC/TRY
720.723,79 TL 0,36%
ethereumETH/TRY
43.885,55 TL 0,70%
tetherUSDT/TRY
27,32 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.791,99 TL 0,46%
xrpXRP/TRY
13,62 TL 0,91%
usd-coinUSDC/TRY
27,35 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.879,26 TL 0,75%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
525,08 TL 1,11%

Paylaş

Binance’ten Fransa İçin Gizlilik Token’ı Kararı

Binanceten Fransa Icin Gizlilik Tokeni Karari2

Binance, Fransa’da gizlilik token’larını devre dışı bırakacağını duyurdu. Karar göre Fransa‘daki kullanıcılar Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Dash (DASH) gibi gizlilik token’larını kullanamayacak. Kararın düzenleme çalışmaları kapsamında alındığı belirtildi.

Binanceten Fransa Icin Gizlilik Tokeni Karari6

Binance, Fransa’da Gizlilik Token’larını Kaldırıyor

Kripto para borsası Binance, Fransa’daki kullanıcıları için yeni bir karar aldı. Borsa, Monero (XMR), Zcash (ZEC) ve Dash gibi gizlilik temelli kripto paraları kullanım dışı bırakacak. Borsadan yapılan açıklamada, kararın yerel düzenleyici zorunlulukları nedeniyle alındığı bildirildi. Token’ların kısıtlanması 26 Haziran’dan itibaren uygulamaya alınacak. Böylece Fransa‘daki Binance kullanıcıları gizlilik token’larını kullanamayacak.

Binance’in açıklamasında göre DCR, DASH, ZEC, ZEN, PIVX, NAV, SCRT, XVG, FIRO, BEAM, XMR, MOB alım-satımı durdurulacak. Kararın ardından söz konusu kripto varlıklarda düşüşler kaydedildi. ZEC’teki kayıplar yüzde 3’ü aşarken, XMR yüzde 2’den fazla değer kaybetti. Gizlilik ve anonimlik sunan kripto paralar, birçok ülkedeki düzenleyicilerinin hedefinde. Gizlilik token’ları yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

Fransa, pozitif yaklaşımı ile kripto şirketlerinin cazibe merkezleri arasında yer alıyor. AB’nin MiCA düzenlemesini kabul etmesi ile birlikte Fransa, bu alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Düzenleyici kuruluş AMF, nisan ayında MiCA‘yı uygulamak üzere kripto şirketleri için ‘hızlı kayıt’ uygulaması başlatmıştı. Binance, ülkedeki erken dönemde lisans alan şirketler arasında bulunuyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala