Binance’ten Düzenleyici Atlatma Planı!

binancee guney korede yeni ortak

Kripto para borsası Binance son dönemde yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. Son olarak 2019’da bir Amerikan kuruluşu kurduğu için ABD yetkilileri tarafından kovuşturma tehdidinden kaçınmak için bir plan geliştirdi.

Binance, SEC Başkanına Teklif Götürdü

Wall Street Journal’a göre; Binance, Gary Gensler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı olmadan yıllar önce danışman olarak işe almak istedi.

Bunun yanında Binance, ABD yetkililerini etkisiz hale getirme planı yaptı. Strateji, Binance’in teknolojisini ve markasını lisanslayacak. Ancak bunun dışında Binance tamamen bağımsız gibi görünen, temel bir Amerikan platformu olan Binance.US oluşturmaya odaklanıyordu. ABD düzenleyicilerinin ABD kullanıcılarını hariç tutan daha büyük Binance borsasını incelemesinden koruyacak

binance kripto odeme bifinity

ABD’li düzenleyiciler, bu bağlantıların Binance’in bir ABD şirketi üzerinde kontrol sahibi olduğu anlamına geldiği sonucuna varırsa, birçok yatırımcı için başından beri bir kara kutu olan Binance’in tüm işini denetleme yetkisini talep edebilirler.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu ve mali durumunu daha yakından inceleme altına alacaktı. Kısa bir süre önce, bir Teksas mali düzenleyicisi mahkemede Binance.US’nin en büyük hissedarı Bay Zhao’dan mali bilgi sağlamadığı için eyalette faaliyet göstermek için lisans almadığını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.548,68 TL 2,51%
ethereumETH/TRY
33.680,18 TL 3,18%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
6.195,34 TL 1,87%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
8,19 TL 3,28%
cardanoADA/TRY
6,93 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,69%
staked-etherSTETH/TRY
33.618,42 TL 2,96%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 2,57%
Bağlantıyı kopyala