Binance’in Voyager Hisselerine Teklifinde Yeni Gelişme

binancein voyager hisselerine teklifinde yeni gelisme

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, iflas eden kripto borç verme platformu Voyager Digital’in hisseleriyle ilgileniyordu. Binance’in Voyager hisselerine olan ilgisi konusunda yeni bir gelişme yaşandı.

Voyager Hisselerine Binance’in Teklif Vermesi Karmaşık Hale Geldi

Kripto borç verme platformu Voyager Digital, geçtiğimiz aylarda iflas başvurusunda bulunmuştu. Voyager’ın bu başvurusu sonrasında, Voyager’ın hisseleri de satışa sunulmuştu. Voyager’ın hisseleriyle yakından ilgilenen Binance’in, bu görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı. Binance’in bu hafta bir iflas müzayedesi yoluyla kripto borç veren Voyager Digital’in varlıklarını satın alma girişimi, konuya aşina olan kişiler tarafından aktarılan bilgilere göre ABD hükümetinin işlemi reddedeceği endişeleriyle karmaşık hale gelmiş durumda.

ABD’de faaliyet gösteren şirketlerin uluslararası kuruluşlar tarafından satın alınması ABD’deki Yabancı Yatırımcı Komitesi (CFIUS) tarafından inceleniyor ve bu da anlaşmaların ulusal güvenlik riski oluşturacağı düşünülüyor. Binance her ne kadar ABD merkezli bir şirket olarak görünüyor olsa da şirketin kurucusu olan Changpeng Zhao, Çin’de doğdu.

binancein voyager hisselerine teklifinde yeni gelisme 2

Kanada vatandaşı olan Changpeng Zhao, Çin bağlantısı hakkında kısa bir süre önce açıklamalarda bulunmuştu. Zhao açıklamasında Binance’in Çin merkezli bir şirket olmadığını ve kendisinin de Çin vatandaşı değil Kanada vatandaşı olduğunu belirtmişti.

Voyager’ın satın alımı noktasında konu hakkında bir bilgisi olan kişinin aktardığı bilgilere göre, bir CFIUS incelemesi durumunda Binance’den bir satın alma işlemini geciktirebilecek sigorta olarak teklifinin üstüne para eklemesi istendi. Şirketin baş iletişim sorumlusu Patrick Hillmann konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Binance, hem doğrudan hem de Binance Labs aracılığıyla sayısız Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirkete yatırım yapmış durumda. Binance, hiçbir zaman CFIUS tarafından resmi ve gayri resmi bir soruşturmaya konu olmadı. Binance tamamen Kanada vatandaşına ait Kanada şirketidir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
355.513,49 TL 3,10%
ethereumETH/TRY
24.432,62 TL 8,66%
tetherUSDT/TRY
18,26 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,28 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
4.866,37 TL 4,47%
binance-usdBUSD/TRY
18,26 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,59 TL 4,12%
cardanoADA/TRY
8,19 TL 7,64%
solanaSOL/TRY
568,77 TL 7,32%
dogecoinDOGE/TRY
1,05 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala