Binance’in Endonezya Kripto Para Borsası Planı

binancein endonezyada kripto para borsasi plani

Kripto para borsası Binance, Endonezya‘da yeni bir kripto para borsası oluşturmayı planladığını açıkladı. Bloomberg tarafından yapılan habere göre Binance, proje kapsamında Endonezya’nın en zengin ailesi ile işbirliği içinde yeni girişimini hayata geçirecek. Bahsi geçen ailenin ise ülkenin en büyük bankalarından biri olan PT Bank Central Asia‘yı (BCA) yöneten Hartono ailesi olduğu bildirildi.

Binance, Endonezya Kripto Para Borsası için İşbirliği Kurdu

Binance, Endonezya’da planladığı kripto para borsası için Hartono ailesi ile işbirliği kurdu. Telekomünikasyon holdingi PT Telekom Endonezya da projenin bir destekçisi oldu. Holding, proje sona erdiğinde Binance‘in ülkedeki erişimini genişletmesine ve daha çok kullanıcıya ulaşmasına destek olacak.

binancein endonezyada kripto para borsasi plani 2

Ortaklık haberinin PT Telekom Endonezya‘nın kripto para endüstrisinde kendisine ortak aradığı duyurması sonrası gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Şirketin başkan yardımcısı Ahmed Reza, firmanın içinde olduğu projedeki rolüyle alakalı yorum yaptı. Reza, “270 milyondan fazla insanına ulaşmak için bir borsa gibi kripto işlerini geliştirmelerine destek olacağız.” dedi.

Binance yetkilileri ise Endonezya’da halihazırda zaten birçok kullanıcıya sahip olsa da ülkenin pazar potansiyelini arttırma hedefi olduğunu belirtti.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala