Binance’in CEO’su: Almanya’da Lisans için Başvuru Yapıyoruz

Binancein CEOsu Almanyada Lisans için Başvuru Yapiyoruz

Kripto para sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ederken, merkezi kripto para borsaları da bu alanda gelişimlerini hızlandırıyor. Bununla birlikte bu borsaların en önemli çalışmalarından birisi de şüphesiz ülkelerde yürüttükleri yasal uyumluluk çalışmaları oluyor. Bu konuda çalışmalarına devam eden Binance de lisans çalışmalarını şimdilerde hızlandırıyor. Son olarak Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, OMR 2022 festivalinde Almanya planları hakkında konuştu.

Binance'in CEO'su: Almanya'da Lisans için Başvuru Yapıyoruz

Binance’in CEO’su: Avrupa’yı da Oldukça Önemsiyoruz

Kripto para sektörünün devasa bir boyuta ulaşması ile birlikte en öne çıkan şirketler arasında merkezi kripto para borsaları yer alıyor. Bu yüzden özellikle Binance gibi yüksek işlem hacimlerine sahip kripto para borsaları düzenleyicilerin onayını almak zorunda.

Bu alanda son dönemde çalışmalarını hızlandıran Binance de ülkelerin düzenleyicileri ile uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdiğini sık sık dile getiriyor. Buna bir örnek olarak Alman kripto lisansı için de başvuru çalışmalarını yürüttüklerini belirten Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, “Fransa’da olmamız, diğer AB ülkelerini görmezden geldiğimiz anlamına gelmiyor” dedi.

Son olarak Binance‘in kısa bir süre önce Fransa düzenleyicisinden onay aldığını da hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.671,55 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
17.485,89 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.606,66 TL 1,36%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
5,23 TL 1,00%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
542,89 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala