Binance’in CEO’su: AB’nin Kripto Önerileri Katı

Binancein CEOsu ABnin Kripto Onerileri Kati

Kripto sektöründeki düzenleme baskıları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bir taraftan ABD’de yayımlanan Beyaz Saray Raporu gündemde olmaya devam ederken, AB’nin kripto düzenleme önerileri de sık sık gündeme geliyor. Bu noktada Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’dan da açıklama geldi. Zhao, AB’nin kripto düzenleme önerilerinin fantastik ancak biraz katı bir tutuma sahip olduğunu söyledi.

Binance'in CEO'su: AB'nin Kripto Önerileri Katı

Binance’in CEO’su AB’nin Kripto Önerilerini ‘Biraz Katı’ Olarak Nitelendiriyor

Paris’te gerçekleşen Binance Blockchain Haftasında konuşan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, küresel düzenleme çalışmalarına hakkında konuşurken AB’nin kripto düzenleme önerilerine de değindi. Binance CEO’su, Avrupa Birliği’nin (AB) dönüm noktası niteliğindeki Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) düzenlemesinin, altın veya dolar gibi diğer varlıkların değerine sabitlenmiş kripto para birimleri konusunda biraz katı olduğunu söyledi:

“Taslaklarara baktığımızda piyasadaki likiditenin yüzde 75’ine sahip olan USD bazlı stablecoin’leri kabul etmediklerini görüyoruz”

Zhao konuşmasına ek olarak Paris’in muhtemelen Avrupa’da ve dünyanın daha büyük bölümünde kripto için finans merkezi” olduğunu belirtti. Ek olarak Fransa’daki sektörün önümüzdeki beş yıl içinde daha düşük vergiler ve daha düşük vergilerle yardımcı olacak bir patlamayı beklediğini vurguladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.018,58 TL 0,72%
ethereumETH/TRY
24.349,82 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,40 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.109,45 TL 1,68%
xrpXRP/TRY
9,32 TL 4,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,40 TL 0,45%
cardanoADA/TRY
8,59 TL 2,05%
solanaSOL/TRY
630,63 TL 6,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 13,64%
Bağlantıyı kopyala