Binance’in Baş Büyüme Sorumlusu Şirketten Ayrıldı

binancein bas buyume sorumlusu sirketten ayrildi

Dünyanın günlük işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance önemli bir yöneticisini kaybetti. Binance’in baş büyüme sorumlusu şirketten ayrıldı.

Binance’in Kuruluşundan Beri Şirkette Çalışan Ted Lin, Şirketten Ayrıldı

Kripto para borsası Binance’in baş büyüme sorumlusu Ted Lin, şirketin kuruluşundan beri çalıştığı Binance’ten ayrıldı. Lin, şirketten ayrıldığı haberini Twitter ve LinkedIn üzerinden duyurdu. Lin paylaşımında “Ayrılmak zor bir karardı ancak ailemle daha fazla zaman geçirmek ve zamanım konusunda daha esnek olmak istedim.” ifadesini kullandı.

binancein bas buyume sorumlusu sirketten ayrildi 2

Lin’in LinkedIn profiline göre, Binance’in kuruluşundan iki ay sonrasında Eylül 2017’de Binance’e uluslararası pazarların başkanı olarak katıldı. Lin Eylül 2018’de Binance’in büyümeden sorumlu baş sorumlusu (CGO) olarak görev almaya başladı. Binance’in CGO’su olarak Lin, profiline göre Binance ekosistemini büyütme misyonuyla şirketin büyüme, ticari ve eğitim girişimleri yönetti. Lin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz 5 yıl, kariyerimin en yoğun ancak entelektüel açılan en ödüllendirici yılları oldu. Bu deneyim ufuk açıcı ve alçakgönüllü oldu. Ekip ve girişimler bana iş ve yaşamda pek çok değerli dersler verdi. Ailemle daha fazla zaman geçireceğim ve melek yatırım ve mentorluk yoluyla ekosistemi geliştirmeye devam edeceğim. Kripto ve web3, web4 ve web5 ile ilgilenmeye devam edeceğim.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala