bitcoinBTC/TRY
739.022,80 TL 2,74%
ethereumETH/TRY
45.172,98 TL 3,50%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.880,09 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,65%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.182,01 TL 3,60%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
541,56 TL 4,21%

Paylaş

Binance’in ABD’deki Varlıkları Donduruldu

Binance Kadin Akademisi Ilk Mezunlarini Verdi1

Binance iştiraklarının ABD’de varlıkları donduruldu. ABD’de mahkeme, SEC‘in BAM Management ve BAM Trading’in varlıklarını dondurma talebini onayladı. Kurumun, borsaya açtığı davada Binance US varlıklarının CZ tarafından kontrol edildiğini iddia etmişti. Ayrıca müşteri fonlarının CZ’nin şirketine aktarıldığı kaydedilmişti.

Binancein ABDdeki Varliklari Donduruldu2

ABD’de Binance Şirketlerine Bir Darbe Daha

ABD basınında yer alan bilgilere göre mahkeme, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) BAM Management ve BAM Trading’in varlıklarını dondurma talebini onayladı. BAM Management ve BAM Trading, Binance’in ABD’deki şirketleri arasında yer alıyor. Mahkeme kararında SEC‘in acil başvurusuna dikkat çekildi. Binance US hesaplarında tutulan tüm fiat para ve kripto paraların 10 gün içinde müşterilere iade edilmesi karar verildi.

SEC‘in pazartesi günü Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya açtığı davada 13 suçlama yer almıştı.13 suçlama arasında çeşitli menkul kıymet ihlalleri, kayıt dışı borsa işletilmesi, BinanceUS’te alım-satım kontrolleri ve menkul kıymetlerin kayıt dışı arzı-satışı yer aldı. CZ ve Binance’in, BinanceUS platformunun operasyonlarını gizlice kontrol ettiği kaydedildi. Ayrıca, milyarlarca doların müşteri fonları ile karıştırıldığı aktarıldı. SEC, Binance’in yüksek miktarda meblağı CZ‘nin kontrolünde Merit Peak Limited’e aktardığını iddia etti. Kurum, dün de ABD’nin en büyük borsası Coinbase’e dava açmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala