Binance’in 300 Milyar Dolar Değerinde Olduğu Tahmin Ediliyor

binancein 300 milyar dolar degerinde oldugu tahmin ediliyor

Kripto paralar küresel olarak bilinirlik ve genel kabül kazandıkça daha fazla kişi borsalara akın ediyor. Bu borsaların arasında en bilinenlerden biri de Binance. The Wall Street Journal tarafından yayımlanan bir haberde, Binance’in eğer halka açık bir şirket olsaydı muhtemelen yaklaşık 300 milyar dolar değerinde olacağı iddia edildi.

Eğer kafanızda tam olarak bir şey canlanmadıysa şu şekilde örneklendirelim. Eğer ki Binance halka açık olsaydı, değeri, Walt Disney, Exxon Mobil ve Nike’tan daha büyük olurdu. Üstelik Binance, dört yıldan kısa bir süre içinde çok yüksek rakamlara ulaşmış olacak ve kârlılığı da doğru orantılı artacaktı. 

Aynı zamanda Binance CEO Changpeng Zhao‘yu şirketteki en büyük hisseye sahip olduğu için dünyanın en zengin insanlarından biri olarak Forbes listesinde üst sıralarda görebilirdik.

binancein 300 milyar dolar degerinde oldugu tahmin ediliyor 2 1

Binance’in Değeri 300 Milyar Dolar Olabilir

2011 yılında piyasaya sürülen ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase, şu anda 70 milyar dolar değerinde. Coinbase, Nisan ayında Nasdaq’ta halka açılmıştı. Görünüşe göre, rakibi de arkadan sıkı bir şekilde geliyor. Öyle ki Zhao’ya göre, Binance’in Amerikan yan kuruluşu olan Binance.US, 2024’te halka açılabilir.

Ek olarak bu yılın başlarında Binance‘in, zorunlu hesap doğrulaması getirerek uyumluluğa proaktif bir yaklaşım benimsemeye zorlayan küresel bir düzenleyici saldırıyla karşı karşıya kaldığını hatırlatalım. Borsa diğer taraftan dünyanın birçok noktasında getirilen regülasyonlar sebebiyle faliyetlerini sonlandırma, kısıtlama, kaldıraç oranlarını azaltma veya değiştirme gibi çözümlere gitti.

Son olarak BTCHaber olarak 300 milyar dolarlık değerlenmenin bir tahmin olduğunu ve yüzde yüz gerçeği yansıtmadığını belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala