Binance’e Müşteri Fonlarını ve Şirket Gelirlerini Karıştırdı İddiası

Kripto para borsası Binance yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. Son olarak Reuters’ın haberine göre, kripto devi Binance müşteri fonlarını ve şirket gelirlerini karıştırdı.

Binance’e Müşteri Fonları ile İlgili İddia

Kaynaklardan biri, Binance’in grup finansmanı hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişi, meblağların milyarlarca doları bulduğunu ve borsanın ABD’li borç veren Silvergate Bank’ta tuttuğu hesaplarda neredeyse her gün karışmanın meydana geldiğini söyledi. Reuters, rakamları veya sıklığı bağımsız olarak doğrulayamadı. Ancak 10 Şubat 2021’de Binance’in kurumsal bir hesaptan 20 milyon doları müşteri parası alan bir hesaptan 15 milyon dolarla karıştırdığını gösteren bir banka kaydını inceledi.

binancee musteri fonlarini ve sirket gelirlerini karistirdi iddiasidgf
Ukraine, Odessa – October, 9 2021: Binance mobile app running at smartphone screen with Binance logo at background. Binance one of the world’s leading cryptocurrency exchange and trading platform

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu İnternet Uygulama Ofisi’nin eski şefi John Reed Stark, Binance müşterilerinin “paralarının nerede olduğunu bulmak için adli muhasebeciye ihtiyaç duymaması gerektiğini” söyledi.

SEC başkanı Gary Gensler, ABD müşterilerine menkul kıymetler sunan birçok kripto borsasının, kayıtlı broker-bayilerin müşteri parasını kurumsal varlıklardan ayırarak korumasını gerektiren yasalara uymadığını söyledi. Mayıs ayında bir etkinlikte yaptığı konuşmada, şunları söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
616.697,91 TL 0,24%
ethereumETH/TRY
43.012,04 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.100,81 TL 0,70%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
12,22 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
42.974,76 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 0,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,72%
solanaSOL/TRY
439,22 TL 0,67%
Bağlantıyı kopyala