Binance’den Merge Hakkında Bilgilendirme

Binanceden Merge Hakkinda Bilgilendirme Geldi

Ethereum Blockchain ağının Merge ile PoS’a geçişinde ilk adımı atmasına sayılı günler kaldı. Birçok alanda hem kullanıcıları, hem de geliştiricileri oldukça etkileyen bu yükseltme, herkesin tedbirli olmasını gerektiriyor. Bu noktada kripto para borsaları da aktif olarak Merge için çalışıyorlar. Son olarak Binance de Merge geçişi için kullanıcılarına bir bildiri yayımladı.

Binanceden Merge Hakkinda Bilgilendirme Geldi

Binance’den Merge Açıklaması: Yeni Bir Token Oluşabilir

Kripto paraların arkasında yatan Blockchain teknolojisi, her ne kadar oldukça aktif ve sürekli değişim hâlinde olsa da ne yazık ki bir güncelleme yapmak için çok büyük çabalara ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada son dönemde aktif olarak gündemde olsa da Ethereum’un PoS geçişi için yaklaşık olarak 2 yıldır aktif olarak çalışılıyor.

Binance ise bu önemli ve kritik geçiş için kullanıcılarını uyardı. Borsa, Paris yükseltmesi sırasında ETH yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alınacağını açıkladı. Bununla birlikte Merge sırasında iki farklı senaryonun gerçekleşebileceğini belirten borsa, bu senaryoları şu şekilde açıkladı:

A Senaryosu:

“Yeni bir token oluşturulmaması durumunda Binance, mümkün olan en kısa sürede ETH ve ERC-20 token’ları için yatırma ve çekme işlemlerini açacaktır. Bu konuda yeni bir duyuru daha yayınlanacaktır”

B Senaryosu:

“Zincir, birbiri ile rekabet halinde iki zincire bölünür ve yeni bir token oluşturulursa, “ETH” borsa kodu Ethereum PoS zinciri için kullanılacaktır. Bunun ardından, azınlık olan zincirden çatallanan token’ı olan kullanıcıların Binance TR hesaplarına 1:1 oranında varlıklarını yatıracağız”

Bu noktada borsa, yatırılacak token miktarı için 15.540.293 numaralı ETH ana ağı blok yüksekliğinde veya 15/09/2022 günü saat 03.30‘dan önce alınan ETH bakiyeleri temel alacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.783,99 TL 0,40%
ethereumETH/TRY
23.661,64 TL 6,10%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 1,33%
bnbBNB/TRY
4.972,08 TL 2,35%
xrpXRP/TRY
8,24 TL 15,28%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 1,19%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 4,01%
solanaSOL/TRY
587,11 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 1,62%
Bağlantıyı kopyala