Binance Yöneticisinden Enflasyon Açıklaması

binance yoneticisinden enflasyon aciklamasi

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bir yöneticisi, enflasyon hakkında açıklamalarda bulundu. Binance yöneticisi açıklamasında, artan enflasyonun kripto müşterilerini artırdığını belirtti.

Enflasyon Kripto Müşterilerini Artırıyor

Bir yönetici yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in artan enflasyon ve tarihsel olarak güçlü bir doların gelişen piyasa para birimlerini baskı altına alması sebebiyle müşterilerinin sayısının arttığın dile getirdi. Latin Amerika’da Binance başkanı Maximiliano Hinz yaptığı açıklamada, “Artık dünya çapında enflasyonun arttığını gördüğümüze göre, giderek daha fazla insanın kendilerini enflasyondan korumanın bir yolu olarak Bitcoin gibi kripto para birimi aradığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

binance yoneticisinden enflasyon aciklamasi 2

Hinz açıklamasında yıllık enflasyonun yüzde 90 olduğu Arjantin örneğine dikkat çekti. Ülkenin Brezilya ve Meksika ile birlikte şirketin en büyük pazarlarından birisi haline geldiğini belirtti. Arjantin’de vatandaşlar, kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine yönelerek yatırımlarını kripto para birimlerinde değerlendirdi. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesi hakkında da açıklamalarda bulunan Hinz, diğer Latin Amerika ülkelerinin, henüz anlamlı kripto para birimi yasasını geçirmediğini belirtti. Hinz düzenlemeler hakkında şu açıklamayı yaptı:

Düzenleme bir çerçevedir, ancak bir şeyin düzenlenmemesi her zaman olumsuzluk taşımaz. Bir şey yasaklanmamışsa o zaman yasaldır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
369.118,73 TL 5,86%
ethereumETH/TRY
25.480,44 TL 6,03%
tetherUSDT/TRY
18,40 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.242,15 TL 4,09%
xrpXRP/TRY
8,75 TL 2,45%
binance-usdBUSD/TRY
18,39 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 2,69%
solanaSOL/TRY
641,62 TL 6,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,15 TL 1,04%
Bağlantıyı kopyala