Binance ve Mastercard Arjantin’de Kart Çıkartacak

binance ve mastercard arjantinde kart cikartacak

Günlük işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yeni yatırımlarına devam ediyor. Kripto para borsası Binance, Arjantin’deki müşterileri için Mastercard ortaklığında bir kripto para birimi kartı çıkartmak için düğmeye bastı.

Binance ve Mastercard Kripto Kartı Çıkartıyor

Latin Amerika ülkesi Arjantin’de kripto para birimlerinin kullanımı yaygınlaşıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Mastercard ortaklığında ülkedeki ilk kart hizmetini sunmaya hazırlanıyor. Konu hakkında açıklama yapan bir Binance sözcüsü, ürünün şu anda beta sürümünde olduğunu dile getirdi. Sözcü tarafından aktarılan bilgilere göre ürün önümüzdeki haftalarda tüm Arjantin’de kullanıma sunulacak ve yaygın olarak kullanılabilir olacak.

binance ve mastercard arjantinde kart cikartacak 2

Yapılan basın açıklamasında, Binance Card’ın Credencial Payment tarafından verileceği açıklandı. Ülkedeki her kullanıcı değişim Müşterini Tanı (KYC) sürecini tamamladığı ve geçerli bir ulusal kimlik ibraz ettiği sürece ürün için mevcut olacak. Kart, kullanıcıların kripto para birimlerini dünya çağında 90 milyondan fazla Mastercard’a bağlı iş yerlerinde harcama yapılmasına izin verilecek. Kartla yapılan kripto ödemelerinde kesinti alınmayacak ve ödeme esnasında kripto para birimleri gerçek zamanlı olarak itibari para birimine çevrilecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.332,51 TL 1,23%
ethereumETH/TRY
30.823,01 TL 1,46%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.967,80 TL 2,44%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 0,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 0,03%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala