Binance ve Kuna, Ukrayna Grivna’sı Kart İşlemlerini Askıya Aldı

binance ve kuna ukrayna grivnasi kart islemlerini askiya aldi

Rusya’nın işgal ettiği Ukrayna’da savaş devam ediyor. Ülkede faaliyet gösteren en büyük iki kripto para borsası Binance ve Kuna, Grivna banka kartlarıyla yapılan operasyonlarını geçici olarak aksıya aldığını açıkladı. Söz konusu hamle Ukrayna Merkez Bankası’nın işlemleri geçici olarak askıya almasının ardından geldi.

Grivna İle Kripto Ticareti Yapılamıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ve Ukrayna’nın önde gelen yerli kripto para borsasından Kuna, Ukrayna’nın ulusal para birimi olan Grivna ile yapılan operasyonları geçici olarak askıya aldığını açıkladı. Her iki kripto para borsası bu ulusal para biriminde sorunların yaşandığını doğruladı.

binance ve kuna ukrayna grivnasi kart islemlerini askiya aldi 2

Konu hakkında açıklama yapan Binance temsilcisi, ulusal para birimi cinsinden sınırlı para yatırma ve çekme işlemlerinin Ukrayna Ulusal Bankası (NBU) tarafından uygulanmaya başlanan kısıtlamalar sebebiyle olduğunu dile getirdi. Ukrayna’da faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kuna cephesinden de benzer bir açıklama geldi. Şirket tarafından anlık mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

Şu anda banka kartı ve diğer ödeme hizmetleri kullanılarak Grivna ile işlem yapılamıyor. Bu nedenle Grivna ile yapılan kripto para ticareti geçici olarak askıya alınmıştır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.478,64 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
33.638,67 TL 0,14%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,53%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,39%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,36%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 3,52%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 2,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,47%
staked-etherSTETH/TRY
33.520,27 TL 0,04%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,93%
Bağlantıyı kopyala