bitcoinBTC/TRY
1.270.318,02 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
68.316,40 TL 0,35%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.981,34 TL 3,06%
xrpXRP/TRY
19,75 TL 5,81%
solanaSOL/TRY
2.193,57 TL 5,68%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.295,87 TL 0,40%
cardanoADA/TRY
17,97 TL 25,71%
dogecoinDOGE/TRY
2,97 TL 5,62%

Paylaş

Binance ve Huobi, Hack ile Bağlantılı Hesapları Dondurdu

binance ve huobi hack ile baglantili hesaplari dondurduGFBD

Siber saldırılar, kripto yatırımcılarının en büyük endişe kaynakları arasında görülüyor. Çıkan haberlere göre; kripto para borsaları Binance ve Huobi, 24 Haziran 2022’deki 100 milyon dolarlık Harmony Horizon köprüsü saldırısıyla bağlantılı hesapları yeniden dondurdu.

Blockchain analitik firması Elliptic tarafından yürütüldü. Ancak şirket hangi kripto paraların veya tokenlerin dondurulduğunu belirtmedi.

Binance ve Huobi 1,4 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Dondurdu

Binance ve Huobi, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı 1,4 milyon dolarlık kripto parayı dondurduğunu açıkladı.

Elliptic, istihbaratı Binance ve Houbi’ye aktardığını ve ardından Lazarus Group bağlantılı hesapları dondurmak için harekete geçtiğini açıkladı:

Çalınan fonlar, müfettişlerimizin bunların karmaşık işlem zincirlerinden borsalara aktarıldığını görmeye başladığı yakın zamana kadar atıl durumdaydı. Bu platformları bu yasa dışı para yatırma işlemleri hakkında derhal bilgilendirerek, bu hesapları askıya alabildiler ve fonları dondurabildiler.

Harmony istismarından bu yana, Lazarus Group’un işlem izini orijinal hırsızlığa geri döndürmek amacıyla şu anda Amerika Birleşik Devletleri OFAC onaylı gizlilik karıştırıcısı Tornado Cash’e başvurduğu iyi belgelenmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala