Binance US’ın Yeni CEO’su Belli Oldu: Brian Shroder

binance us yeni ceo

Binance tarafından yapılan bir dizi yeni atamanın ardından Binance.US kısa süre önce Brian Shroder‘ı CEO olarak atadı. Kripto para platformu, Eylül ayında Shroder’ı Başkan olarak atamıştı. Görevi sırasında Shroder, diğer işlerin yanı sıra şirketin stratejisi ve uygulamasıyla ilgileniyordu.

Yeni pozisyonu hakkında yorum yapan Shroder, şunları kaydetti :

“Binance.US ile geçirdiğim kısa sürede, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde hızlı büyüme için sahip olduğu muazzam potansiyeli şimdiden gördüm.”

binance-usin-yeni-ceosu-belli-oldu-brian-shroder

Binance US CEO’su Artık Brian Shroder

Yeni CEO’nun atanması, görevi dört ay sürdüren önceki CEO Brian Brooks‘un ayrılmasından aylar sonra geldi ve Brooks, stratejik yön konusunda farklılıklar belirterek görevinden ayrıldı. Brooks’un ayrılma zamanlaması çok önemliydi, öyle ki kısa bir süre sonra Binance dünya çapında düzenleyici kısıtlamalarla karşı karşıya kaldı.

Brooks’un adaşı olan Shroder, daha önce Asya Pasifik bölgesindeki Uber’de strateji ve iş geliştirme başkanı olarak görev yapmıştı .

Shroder, konuyla alakalı olarak şunları ekledi:

“Bu gerçekten bir ayrıcalık…Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi genişletmek ve halka arz yolundaki ilk adımlarımıza başlamak için ekibimizi büyütmeyi dört gözle bekliyorum.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.757,68 TL 3,54%
ethereumETH/TRY
31.536,29 TL 3,85%
tetherUSDT/TRY
15,99 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
16,02 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
4.910,22 TL 2,50%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 3,89%
binance-usdBUSD/TRY
16,04 TL 0,27%
cardanoADA/TRY
8,47 TL 1,39%
solanaSOL/TRY
791,86 TL 6,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 3,35%
Bağlantıyı kopyala