bitcoinBTC/TRY
740.417,03 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
45.238,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.882,27 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.261,29 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 2,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 3,61%

Paylaş

Binance US, ABD Doları için Kararını Verdi

binance us cephesinden yeni mevduat karari

Kripto para borsası Binance’in ABD operasyonlarını yöneten Binance US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından başlatılan dava sonrasında yeni kararlar almaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamada, USD mevduatlarıyla ilgili yeni bir karar alındığı bildirildi.

Binance US, ABD Doları Mevduatlarını Askıya Aldı

Binance US, SEC davasının ardından tüm USD mevduatlarını askıya aldı. Kripto para borsası Binance US’nin Twitter hesabı üzerinde konu hakkında şu ifadelere yer verildi:

SEC, Amerikan dijital varlık endüstrisine karşı ideolojik bir kampanya yürütürken son derece agresif ve korkutucu taktikler kullanmaya başladı. Binance.US ve iş ortaklarımız, birlikte çalıştığımız bankalar için zorluklar yaratan bu taktiklerin kullanımından kurtulamadı.

Sonuç olarak, müşterilerimizi ve platformumuzu korumak amacıyla, bugün USD mevduatlarını askıya alıyor ve bankacılık ortaklarımızın fiat (USD) para çekme kanallarını 13 Haziran 2023 gibi erken bir tarihte duraklatmaya hazırlandıklarını müşterilerimize bildiriyoruz. Müşterilerimizi USD’leri ile ilgili uygun önlemleri almaya teşvik ediyoruz.

Önceliğimiz her zaman olduğu gibi müşterilerimizdir. Bu proaktif adımları, bir süreliğine yalnızca kripto borsasına geçiş yaptığımız için atıyoruz. Açık olmak gerekirse, tüm müşteri varlıkları için 1:1 rezerv tutuyoruz. Para çekme işlemlerindeki herhangi bir kesinti, yüksek hacimler ve hafta sonu banka kapanışlarının bir sonucu olabilir. Ayrıca, kriptoda alım satım, stake etme, para yatırma ve çekme işlemleri tamamen çalışır durumdadır.

Amerika’da gelişen bir dijital varlık piyasasına olanak tanıyan verimli bir uzlaşmaya açık olmakla birlikte, Binance.US olarak SEC’in haksız saldırılarına karşı kendimizi, müşterilerimizi ve sektörü güçlü bir şekilde savunmaya devam edecektir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala