Binance.US, AMP’yi Listelemeyi Bırakacak

binance us ampyi listelemeyi birakacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kısa bir süre önce AMP’nin menkul kıymet olduğunu açıklaması sonrasında kripto para borsalarından yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD operasyonları yürüten Binance.US, AMP listelemesini bırakacağını açıkladı.

SEC Kararı Sonrasında Binance.US, AMP Listelemesini Bırakıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz haftalarda AMP’nin eski bir Coinbase çalışanına ve iki ortağına karşı iç ticaret davasında bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi sonrasında kripto para borsalarından da yeni hamleler geliyor. Dünyanın günlük işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD operasyonlarını yöneten şirketi Binance.US, AMP tokenini “çok dikkatli bir şekilde” listeden kaldırma kararı aldığını açıkladı.

binance us ampyi listelemeyi birakacak 2

Kripto para borsası Coinbase’in davasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), menkul kıymetler olduğunu iddia ettiği dokuz dijital varlığı adlandırdı. Binance.US’a göre, bu dokuz tokenden sadece AMP Binance.US platformunda listeleniyor. Binance.US, AMP ticaretinin gelecekte platformunda devam edebileceğini söyledi. Bununla birlikte “AMP sınıflandırması hakkında daha fazla netlik sağlanana kadar bu adımı şimdi atıyoruz” ifadesi kullanıldı. Verilere göre AMP’nin fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 2.4 oranında düştü.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.770,67 TL 3,77%
ethereumETH/TRY
33.073,06 TL 9,07%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.004,02 TL 5,65%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 3,32%
cardanoADA/TRY
9,62 TL 5,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
758,62 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
172,25 TL 9,68%
Bağlantıyı kopyala