Binance Türkiye ve Web3 Teknolojileri Derneği Blockchain Topluluklarını Bir Araya Getirdi

binance turkiye web3 teknolojileri dernegi blockchain topluluklarini bir araya getirdivbfb

Kripto para sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Binance Türkiye, kripto sektöründeki çalışmalarına devam ediyor. Binance Türkiye ve Web3 Teknolojileri Derneği, web3 ve blokzincir ekosisteminde bir ilki daha gerçekleştirerek Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde kurulan 18 blokzincir öğrenci kulübünü bir araya getirdi.

‘’Kampüs Efsaneleri’’ adı altında gerçekleşen Webinarın açılış konuşmasını yapan Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk  Müdürü Alper Bulut, Binance’in önceliğinin her zaman eğitim olduğunu vurguladı. 

Binance Türkiye ve Web3 Teknolojileri Derneği Çalışmalarına Devam Ediyor

Etkinliğin açılış konuşmasını Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut gerçekleştirdi. İlk defa dünyanın lider blokzincir ekosistemi şirketi olarak öğrenci topluluklarının bir araya gelmesinde, Binance Türkiye gibi bir markanın öncülük ettiğini belirtti. 

Binance Türkiye Pazarlama ve Topluluk Müdürü Alper Bulut konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Binance olarak önceliğimiz eğitim. Web3 ve blokzincir konularının anlaşılması bizim için çok önem taşıyor. Binance Türkiye olarak böylesi geniş çapta öğrenci toplulukları için bir buluşma alanı oluşturmanın heyecanı içerisindeyiz.

Web3 teknolojileri Derneği Kurucusu Buğra Ayan ise şu şekilde açıklama yaptı:

Türkiye kripto varlık kullanımı konusunda dünyada ilk sıralarda yer alan ülke. Bu kripto varlık sahipleri ülkenin her şehrinde ve ilçesinde yer alıyor. Fakat finansın ötesinde teknolojisini geliştiren, işin mutfağında olan yerler belli başlı lokasyonlarda bulunuyordu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.624,76 TL 2,07%
ethereumETH/TRY
33.527,23 TL 1,99%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
6.219,21 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
8,50 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 0,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 3,07%
staked-etherSTETH/TRY
33.454,31 TL 1,95%
matic-networkMATIC/TRY
21,51 TL 1,73%
Bağlantıyı kopyala