Binance, Terra Ağında LUNA İşlemlerini Askıya Aldı

binance terra aginda luna islemlerini askiya aldi

Dün akşam saatlerinde Terra blockchain ağı, güvenlik sebebiyle kasıtlı olarak durdurulmuştu. Aradan geçen 6 saatlik sürenin ardından ağ, yeniden aktif hale getirildi. Terra cephesinde bunlar yaşanırken Binance, Terra ağında para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını açıkladı.

Binance Terra Ağında LUNA İşlemlerini Geçici Olarak Durdurdu

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, Terra (LUNA) ağı, 7,607,789 blok yüksekliğinde durdu. Terra (LUNA) ağı için para yatırma ve çekme işlemleri 2022-05-13 tarihinde geçici olarak askıya alındı.

Ağ stabil hale geldiğinde yeniden işlemler başlayacak. Binance bu durumda kullanıcıların tekrar bilgilendirileceğine dikkat çekti.

LUNA ve UST işlemleri aralarında FTX’in de yer aldığı birçok kripto borsasında ise devam ediyor. FTX ve Gate.io, LUNA işlemlerine izin veren borsalar arasında.

USD ve USDT işlem çiftleri arasında FTX, CoinGecko’nun verilerine göre son 24 saat için yaklaşık 445 milyon dolarlık hacme ulaştı.

Gate.io, LUNA için son 24 saatte 84 milyon dolarlık hacim kaydetti.

Tayland merkezli borsa Bitazza da hem LUNA jem de UST ticareti yapıyordu. Ancak, kısa süre önce ikisini de durdurdu.

CoinDesk‘e göre UST, son 24 saatte FTX’te 678 milyon dolar ve KuCoin’de 248 milyon dolar ile FTX ve KuCoin’de işlem görmeye devam ediyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.572,67 TL 1,92%
ethereumETH/TRY
17.786,51 TL 4,70%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
16,67 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
3.621,66 TL 2,09%
binance-usdBUSD/TRY
16,69 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 0,78%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 3,84%
solanaSOL/TRY
549,56 TL 3,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 2,30%
Bağlantıyı kopyala