bitcoinBTC/TRY
1.276.838,75 TL 2,33%
ethereumETH/TRY
68.281,31 TL 0,83%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
6.904,27 TL 3,62%
xrpXRP/TRY
19,43 TL 4,86%
solanaSOL/TRY
2.106,04 TL 12,45%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.330,75 TL 1,13%
cardanoADA/TRY
15,67 TL 19,47%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 7,22%

Paylaş

Binance Soruşturması Hedge Fonlara Sıçradı

binance sorusturmasi hedge fonlara sicradi

ABD’de Binance soruşturmasına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Washington Post’un haberine göre ABD’de devam eden soruşturmaya yönelik bazı hedge fonlara mahkeme celbi gönderildi.

ABD’de Binane’e yönelik soruşturma yaptırım ve kara para aklama suçlamasıyla soruşturma uzun süredir devam ediyor.

Binance’ın Hedge Fonlarla İlişkisi İnceleniyor

Konuya yakın iki kaynağa dayandırılan habere göre ABD’nin Seattle’daki Batı Bölgesi Başsavcılığı, bazı hedge fonlarının Binance ile olan ilişkisini inceleme altına aldı. Buna göre fonların Binance ile iletişimlerine dair kayıtlar talep edildi.

Binance’e yönelik soruşturma 2018 yılından bu yana devam ederken, Aralık 2022’de Adalet Bakanlığı yetkilileri borsa ve yöneticilerini suçlama konusunda fikir birliğine varamamıştı.

Habere göre, mahkeme celpleri mutlaka Binance’e karşı yasal suçlamalarla sonuçlanmayacak.

binance sorusturmasi hedge fonlara sicradi2

Binance Yetkilisinden Açıklama

Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Washington Post’a yaptığı açıklamda, şirketin dünyadaki hemen hemen her düzenleyici kurum ile günlük olarak görüştüğünü kaydetti. Hillmann, soruşturmanın gidişatına ilişkin ise bir değerlendirme yapmadı.

Eski Savcı John Ghose da Adalet Bakanlığı’nın banka gizliliği yasasını ihlal edip etmediğini inceliyor olabileceği yönünde görüş bildirdi. Banka gizliliği yasası, uygun müşteri protokolleri yürütülmesini ve şüpheli faaliyetlerin bildirilmesini kapsıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçen hafta, Binance’in ABD biriminin iflas eden Voyager Digital varlıklarını satın almasına itiraz etmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala