bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,015.15 0.11%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,122.43 1.81%
bnb
BNB (BNB) $ 561.71 2.35%
solana
Solana (SOL) $ 139.88 0.25%
xrp
XRP (XRP) $ 0.495692 1.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457032 0.73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.154592 1.82%

Binance, Rusya Hizmetlerini Sınırlandıracak

binance rusya hizmetlerini sinirlandiracak

Bloomberg‘te yer alan habere göre, kripto para borsası Binance, Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik son yaptırımlarının ardından Rus vatandaşlarına verdiği hizmetleri sınırlandırmaya hazırlanıyor.

Binance, Rusya için Bazı Hizmetleri Sınırlandıracak

Henüz resmi kaynaklardan doğrulanmayan bilgilere göre şirket, kripto varlıkları 10.000 euroyu aşan Rus kişi ya da kuruluşlara yönelik hizmetleri azaltacak. Kısıtlamalardan etkilenen hesaplar yalnızca para çekme moduna alınacak. Para yatırma ve ticaret yapmaya izin verilmeyecek. Ayrıca iddiaya göre, kripto hesap bakiyeleri 10.000 euroyu aşan, Rus vatandaşlarının ve tüzel kişilerin pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olacak.

Ayın başlarında AB, Rusya’ya karşı değerli kripto işlemleri yasağı getirmişti.

Binance CEO Changpeng Zhao konuya ilişkin şunları söylemişti:

“Bu önlemler normal Rus vatandaşları için potansiyel olarak kısıtlayıcı olsa da, Binance bu yaptırımların uygulanmasında sektöre öncülük etmeye devam etmelidir. Diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz”

Başta da söylediğimiz gibi şimdilik sadece iddia seviyesindeki bu haber için ilerleyen zamanlarda şirket cephesinden resmi bir açıklama gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala