Binance, Rakiplerinin Aksine Yeni İşe Alımlar Yapacak

binance rakiplerinin aksine yeni ise alimlar yapacak

Pek çok kripto şirketi, zorlu kripto kış şartlarında varlığını sürdürebilmek amacıyla maliyetlerini düşürmek için çalışan maaşlarını düşürüyor ve işten çıkarmalara gidiyor. Günlük ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, rakiplerinin aksine çalışan sayısını azaltmak yerine çalışan sayısını artıracağını açıkladı.

Binance Çalışan Sayısını Yüzde 30 Oranında Artıracak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın 2023’te bir işe alım çılgınlığı planladığını belirtti. Changpeng Zhao açıklamasında ayrıca personel sayısını yüzde 15 ila yüzde 30 arasında artıracaklarını duyurdu.

binance rakiplerinin aksine yeni ise alimlar yapacak 2

Binance CEO’sunun bu açıklaması, zor durumda olan kripto şirketleri için bir umut ışığı oldu. Binance’in 2021 yılında yaklaşık 3.000 olan çalışan sayısı geçen yıl yaklaşık olarak 8.000’e yükselmişti. Changpeng Zhao’nun bu açıklaması önemli bir çalışanın işe alınacağının göstergesi.

Kripto para borsası Binance son olarak İsveç koluna İsveç Mali Denetleme Kurumu tarafından dijital para birimlerini yönetme ve ticaret yapma izni aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Binance Nordics AB, düzenleyici kurumla aylarca devam eden görüşmelerin ardından İsveç FSA tarafından sanal para biriminde yönetim ve ticaret için bir finans kurumu olarak tescil edildi” denildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.966,41 TL 1,85%
ethereumETH/TRY
30.618,29 TL 1,98%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.119,18 TL 1,35%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,49 TL 2,67%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 3,25%
okbOKB/TRY
846,31 TL 2,70%
Bağlantıyı kopyala