bitcoinBTC/TRY
1.269.103,07 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.239,46 TL 0,19%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 3,09%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 5,67%
solanaSOL/TRY
2.196,17 TL 5,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.225,28 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
18,06 TL 25,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,96 TL 5,04%

Paylaş

Binance, Ontario’daki Kullanıcıları için Artık Yeni Hesap Açmayacak

binance ontariodaki kullanicilari icin artik yeni hesap acmayacak

Dünyanın önde gelen kripto para alım satım platformlarından biri olan Binance, artık Kanada’nın Ontario eyaletinde artık yeni müşteriler için hesap açmayacak. Sektörün önde gelen borsası tarafından gelen bu haber tüm dikkatleri üzerine çekti.

Binance Ontario’da Artık Hesap Açtırmayacak

Kripto borsası Binance, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’na (OSC), Kanada’nın Ontario eyaletinde artık yeni müşteriler için hesap açmayacağını onayladı. Şirket, Ontario merkezli hesapların ticaretini durdurmayı da taahhüt etti. Ayrıca bu kapsamda belirli kullanıcılara ücret muafiyetleri ve geri ödemeler de sağlayacak.

binance ontariodaki kullanicilari icin artik yeni hesap acmayacak 2

Decrypt‘in haberine göre, borsa Ontario yatırımcılarının kısıtlamalar “sözde” uygulandıktan sonra platformunda işlem yapmaya devam edebileceklerini kabul etti. Konuya ilişkin OSC’den gelen yazıda şu sözlere yer veriliyor:

“Bu taahhüt, Binance’in OSC’ye yasal olarak uygulanabilir bir taahhüdünü temsil eder. OSC, taahhütte açıklanan olaylardan kaynaklanmayan Ontario menkul kıymetler yasasının geçmiş, şimdiki veya gelecekteki tüm ihlalleri için Binance’e karşı icra davası açma hakkını saklı tutar”

Binance, Haziran 2021’de hizmetlerini Ontario’dan çekeceğini duyurmuştu. Borsa, kullanıcıları 31 Aralık 2021’e kadar aktif pozisyonları kapatmaları konusunda bilgilendirdi. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala