Binance NFT ve Metaverse Konusunda Liderliğe Oynuyor

binance nft ve metaverse konusunda liderlige oynuyor

Kripto dünyasının son dönemdeki en büyük odak noktaları arasında şüphesiz NFT‘ler ve Metaverse projeleri yer alıyor. Her ne kadar bu yıl Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere birçok kripto parada ATH’ler görsek de asıl artışı Metaverse projeleri yakaladı. Binance ise bu akımı iyi kullanarak kripto paralardan sonra NFT ve Metaverse alanında da adından bahsettirmeyi başardı.

Bu yılın Haziran ayında Binance’in, artan istekler sonrası kendi NFT platformunu duyurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Diğer taraftan platform, diğerlerinin aksine, kapılarını sadece sanatçılara değil, oyun geliştiricilerine de açtı.

binance nft ve metaverse konusunda liderlige oynuyor 2

Binance NFT ve Metaverse Alanında Ürünlerini Genişletiyor

Kripto paralar söz konusunu olduğunda akla ilk gelen kripto para borsalarından olan Binance, NFT ve Metaverse alanında da adından sıkça söz ettiriyor. Bunu ise yeni geliştirdiği IGO ve NFT etkinlikleri ile başarıyor.

Bu girişimlerin sonucu olarak, yalnızca oyun geliştiricilerinden değil, aynı zamanda oyunculardan ve kripto meraklılarından da son derece olumlu bir yanıt aldı. Platformun İlk Oyun Teklifi (IGO) adlı ürünü ise oldukça dikkat çekti.

Özellikle metaverse’e olan ilginin artması ile bu tür projelere erkenden yatırım yapmak isteyen yatırımcılar IGO özelliğini oldukça kullanıyor. Öyle ki IGO düşüşleriyle sadece bir ayda 40 milyon doların üzerinde işlem hacmi yaratıldı ve ayrıca en pahalı oyun NFT’si ise 1.937.600 dolara satıldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala