Binance, NFT Platformunu Duyurdu

Abone Ol:google-news
0
27/04/2021

Önde gelen kripto para borsası Binance, NFT platformu açacağını duyurdu. 

Binance, kullanıcıların NFT’ler oluşturup, alıp satabileceği kendi NFT (non-fungible token) platformunu bugün duyurdu. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsa olan Binance, platformun iki pazar içereceğini söylüyor. Buna göre, önde gelen müzayedeler ve sergilerin yer alacağı birinci sınıf bir pazar ve herkesin yeni token’lar üretebilmesine, satın alabilmesine ve satabilmesine imkan tanıyan standart bir pazar. 

Binance’in NFT platformunun Haziran ayında başlatılması planlanıyor. Şirket, sanatçıların olası iş birlikleri için kendileri ile iletişime geçebilmesini sağlayacak bir sayfayı şimdiden yayınladı. Binance’in NFT projelerinden sorumlu başkanı Helen Hai konu hakkında şunları söyledi:

“Amacımız, Binance blockchain altyapısı ve topluluğu tarafından desteklenen en hızlı ve en ucuz çözümlerden yararlanarak dünyanın en büyük NFT ticaret platformunu en iyi NFT oluşturma, satın alma ve takas deneyimini sağlamaktır.”

Binance’in bu hamlesi, bir diğer önde gelen kripto para borsası Gemini’ın NFT pazar yeri Nifty Gateway’e bir meydan okuma olarak yorumlandı. Winklevoss ikizlerinin sahip olduğu pazar yeri, Grimes ve Eminem gibi büyük isimlerin müzayedelerine ev sahipliği yapmıştı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 315.239,31 TL 1,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.224,31 TL 4,12%
tether
Tether (USDT) 8,60 TL 0,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.034,25 TL 4,28%
cardano
Cardano (ADA) 13,25 TL 2,99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,81 TL 2,80%
xrp
XRP (XRP) 7,44 TL 1,91%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,61 TL 0,10%
polkadot
Polkadot (DOT) 198,09 TL 2,36%
uniswap
Uniswap (UNI) 202,99 TL 3,16%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap