Binance, Küresel Yatırımları için ACSS’e Katıldığını Açıkladı

binance kuresel yatirimlari icin acsse katildigini acikladirtt

Kripto para borsası Binance son dönemde yaptığı çalışmalar ve açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Çıkan haberlere göre; Binance, küresel yaptırımlara uyum sağlamak amacıyla Sertifikalı Yaptırım Uzmanları Derneği’ne (ACSS) katılan ilk kripto şirketlerinden biri oldu.

Binance, Küresel Yatırımları için ACSS’e Katıldı

Binance, yaptığı açıklamada yaptırım uyum personelinden oluşan ekibinin Sertifikalı Yaptırım Uzmanları Derneği’ne (ACSS) sertifikasyon sürecinin bir parçası olarak eğitimden geçeceğini söyledi. Derneğin web sitesine göre, grup “çeşitli istihdam ortamlarında tüm yaptırım uzmanları için ortak olan bilgi ve becerileri” ele alan bir sınav sundu.

Binance’in küresel yaptırımlar başkanı Chagri Poyraz, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Blockchain endüstrisi hala ilk yıllarında ve hızla gelişen bir alanda en yüksek düzeyde uyumluluğu korumaya devam etmek önceliğimizdir. Günün sonunda, diğer sektör oyuncularıyla birlikte güvenlik ve uyumluluk için sektör standardını belirlemeye devam etmek istiyoruz.

Binance’in İran merkezli kullanıcıların ABD yaptırımlarını ihlal ederek belirli hizmetlere erişmesine izin vermiş olabileceğini ve yetkililerin incelemesine yol açtığını ileri sürdü.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
29.503,61 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.830,21 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 3,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 5,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala