Binance Kanada’da Kripto Finansman Lisansı Aldı

binance kanadada kripto finansman lisansi aldi

Binance, Kanada’da “Binance Canada Capital Market” adlı kuruluşunu kaydettirdi. Ayrıca Kanadalı düzenleyicilerden bir kripto finansman lisansı da aldı. Küresel kripto borsasının yeni yan kuruluşu, dijital varlıklar, para transferleri ve dövizle ilgilenecek ve bir Para Hizmeti İşletmesi (MSB) olarak hareket edecek. Çıkan bu haberi; CEO Changpeng Zhao tarafından Kanada’daki şirket için “Boxing Day” olduğunu iddia ederek doğrulandı.

Binance’in Kripto Finansman Lisansı Bugün Onaylandı

Kanada Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi’ne (FINTRAC) yapılan resmi açıklamaya, kripto para borsası Binance, 24 Aralık’ta Para Hizmeti İşletmesi (MSB) lisansı için başvuruda bulunmuştu. Söz konusu onay ise 27 Aralık’ta geldi. Onaylanan finansal lisans, 31 Aralık 2024’e kadar sürecek.

Hatırlatmak gerekirse Binance, 2021 yılı boyunca düzenlemeler açısından oldukça hızlı bir yükseliş yaşarken, yeni pazarlara girmeye ve gerekli yasal izinleri almaya devam ediyor. Aynı zamanda diğer çeşitli düzenleyicilerden çok sayıda tepki ve para cezası ile karşı karşıya kalıyor. Bunlardan en yakın örneği ise geçtiğimiz günlerde Türkiye’den geldi.

Borsa ayrıca Singapur’dan da bir lisansını bu nedenler ile geri çekti. Ayrıca bu geri çekilme, kara para aklamayı önleme yasalarına uymadığı için olduğu iddia edildi.

Ayrıca bugün Binance, Bahreyn Krallığı’nda bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı kurmak için Bahreyn Merkez Bankası’nın (CBB) onayından geçti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala