Binance, Kamboçya Düzenleyicilerle Ortaklık Kurdu

binance kambocya duzenleyicilerle ortaklik kurdu

Kripto para piyasasının zor bir dönemden geçtiği görülse de kripto borsaları yeni anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, geçtiğimiz günlerde ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile anlaşmasının ardından ünlü TikTok fenomeni Khaby Lame ile anlaşmıştı. Binance, şimdi de Kamboçya ile anlaştı.

Binance, Yaptığı Anlaşmalarla Konuşulmaya Devam Ediyor

Binance, Kamboçya Menkul Kıymetler ve Borsa Düzenleyicisi (SERC) ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmayla birlikte Binance, Kamboçya dijital varlık sektörüne kapsamlı kurallar getirmeyi ve ülkedeki kripto şirketlerinin çabalarını desteklemeyi amaçlayacak.

binance kambocya duzenleyicilerle ortaklik kurdu

Binance, SERC ile ortaklığının üç ana hedeften oluşacağını bildirdi. İlk olarak, her iki taraf da kripto para birimi işlemlerinde teknik uzmanlığı paylaşacak. İkincisi, Güneydoğu Asya ülkesindeki dijital varlık işletmelerini destekleyecek ve yerel endüstri için uygun bir düzenleyici çerçeve tasarlamaya çalışacak. Son olarak Binance, ülkede eğitim kursları başlatmaya, kripto para birimlerini ve değerlerini daha fazla Kamboçyalıya tanıtma sözü verdi.

Binance Asya Bölge Başkanı Gleb Kostarev, Güneydoğu Asya bölgesindeki Blockchain ve dijital varlık benimseme oranının arttığını, yani Kamboçya’nın küresel bir kripto merkezine dönüşme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala