Binance, Europol’un Eski Dark Web Uzmanını İşe Aldı

binance europolun eski dark web uzmanini ise aldi

Kripto varlık işlemleri borsası Binance, yeni bir işe alım haberiyle gündeme geldi. Şirket, borsanın soruşturma ve denetim ekibinde deneyimli bir isimle çalışacak. Yeni isim yapılan bir basın duyurusuyla açıklandı. Daha önce Europol isimli şirkette Dark Web uzmanı olarak çalışan Nils Andersen-Röed, Binance ekibe katılan son isim oldu.

Eski Dark Web Uzmanı, Binance’te Güvenliği Sağlayacak

Europol’de Dark Web uzmanı olarak çalışan Nils Andersen-Röed, Binance ile el sıkıştı. Röed, borsa aracılığıyla suç işlemeye niyetli kişilerin tespitinde aktif rol oynayacak. Aynı zamanda iç ve dış soruşturmaları yürütmek ve yönetmekten de sorumlu olacak. Röed’in bir diğer görevi de kolluk kuvvetlerinin soruşturmalarında onlara yardımcı olurken, kullanıcı fonlarının da korunmasını sağlamak.

binance europolun eski dark web uzmanini ise aldi 2

Yeni işiyle ilgili konuşan Nils Andersen Röed şunları söyledi:

“Amacım kripto para birimi endüstrisini, ve özellikle Binance’i, daha güvenli bir yer haline getirmek. Endüstri ve kolluk kuvvetleri arasındaki uluslararası iş birliği anahtardır, suçlular sınırları umursamıyor. Konu suçla mücadele ve bu sektörü herkes için daha güvenli bir yer haline getirmek olduğunda kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğinin artması da faydalı olacaktır”

Röed’in CV’sine baktığımızda, deneyimli ismin daha önce Hollanda Ulusal Polisi’nin Dark Web biriminin Proje Liderliğini yaptığını görüyoruz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 564.691,14 TL 2,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.507,30 TL 1,16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.313,36 TL 1,93%
cardano
Cardano (ADA) 20,25 TL 1,93%
tether
Tether (USDT) 9,21 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 10,59 TL 0,54%
solana
Solana (SOL) 1.469,61 TL 1,83%
polkadot
Polkadot (DOT) 386,92 TL 3,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,30 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,19 TL 1,23%
Copy link
Powered by Social Snap