Binance, Eski Kraken Yöneticisini İşe Aldı

binance eski kraken yoneticisini ise aldi

Kripto para borsası Kraken’de yaşanan yaprak dökümü daha önce başlamış olabilir. Kraken’de yaklaşık olarak beş yıldır görev alan Steven Christie, rakip kripto para borsası Binance’e geçti.

Binance, Kraken’den Steven Christie’yi Bünyesine Kattı

Dünyanın günlük işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, başarılı yetenekleri işe almaya devam ediyor. Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, Kraken’de yöneticilik olarak görev alan Steven Christie’yi uyum kıdemli başkan yardımcısı olarak işe alındığını belirtti.

binance eski kraken yoneticisini ise aldi 2

Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamada, Christie’nin Binance’te bir süredir çalıştığı ve Binance’in hala yeni kişileri işe almak için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Christie, geçtiğimiz yıl merkez bankalarından ve diğer düzenleyici kurumlardan bir dizi uyarı aldığından beri uyumluluğa olan bağlılığını göstermeye istekli olan dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde yaklaşık 750 kişilik bir ekibe liderlik ediyor.

Söz konusu açıklama, Binance’in düzenleyici ve politik konularda tavsiyelerde bulunmak için bir kurul oluşturduğunu duyurmasının bir gün ardından geldi. Binance’in oluşturulan yeni danışma kurulunun üyeleri arasında eski ABD başkanı Barack Obama’nın eski kıdemli danışmanı David Pluuffe, İngiltere’nin eski kültür ve dijital ekonomiden sorumlu devlet bakanı Lord Ed Vaizey ve Nijerya Birinci Bankası Ibukun Awosika’nın eski başkanı yer alıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
347.541,11 TL 1,73%
ethereumETH/TRY
23.920,41 TL 1,87%
tetherUSDT/TRY
18,30 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.011,31 TL 0,44%
xrpXRP/TRY
8,96 TL 0,86%
binance-usdBUSD/TRY
18,36 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,42 TL 1,03%
solanaSOL/TRY
598,90 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 7,22%
Bağlantıyı kopyala