Binance IRS Eski Özel Ajanını İşe Aldı

Binancelogo gID 4

Düzenleyici baskısı Binance borsasını daha da temkinli hareket etmeye itiyor. Silk Road, Mt.Gox, BTC-e gibi önemli dosyalarda çalışan IRS özel temsilcisi, Binance bünyesinde işe başlıyor.

Dolandırıcılıkla mücadele konusunda oldukça profesyonel olan Tigran Gambaryan, şirketin üzerindeki düzenleyici baskısını azaltabilir. Uyum süreçlerini profesyonel isimlerle hızlandırmaya çalışan Binance, yakın zamanda bu konuda daha çok çalışacaklarını açıklamıştı.

binance-eski-irs-ci-ozel-ajanini-ise-aldi

Eski IRS Ajanı Artık Binance İçin Çalışıyor

Tigran Gambaryan Binance Başkan Yardımcısı olarak işe alındı. IRS (İç Gelir Servisi) döneminde önemli dosyalarla ilgilenen isim borsanın küresel istihbarat ve soruşturmalardan sorumlu başkan yardımcısı oldu.

Kripto para dolandırıcılarının Binance’ı kullanmamasını sağlamak üzerine göreve alınan Gambaryan, Mt. GoxBTC-e ve Silk Road dosyalarında oldukça başarılı işler çıkarmıştı. Gambaryan, terörün finansmanıyla mücadele, çocuk pornografisi, kimlik sahtekarlığı, vergi kaçakçılığı ve banka sırrı ihlalleri gibi konularda oldukça fazla tecrübeye sahip.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

Binance araştırma ekibi artık dünyanın en iyi araştırmacılarını içeriyor. Bu deneyim seviyesi, Binance‘a uyumlulukta lider yapacak ve Binance’a ve bir bütün olarak kripto para ekosistemine olan güveni artıracaktır.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 569.851,73 TL 0,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.544,03 TL 0,18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.352,18 TL 0,11%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,88%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,33%
solana
Solana (SOL) 1.477,52 TL 0,54%
polkadot
Polkadot (DOT) 388,52 TL 0,06%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,41%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,21 TL 0,04%
Copy link
Powered by Social Snap