Binance, Endonezya için MDI Ventures ile Ortak Oldu

binance endonezya icin mdi ventures ile ortak oldu

Dünyanın aylık kullanıcı sayısı bakımında lider kripto para borsası Binance, MDI Ventures liderliğindeki bir konsorsiyum ile işbirliği yaptığını açıkladı. İki şirket, yeni bir borsa kurarak Endonezya’daki Blockchain ekosistemini genişletmeyi hedefliyor.

Binance ve MDI Ventures İşbirliği Yapıyor

Binance ve MDI Ventures ikilisi Endonezya’da bir kripto para platformu oluşturmak için el sıkıştı. Telkom Endonezya destekli MDI Ventures ve kripto para borsası, böylece ülkedeki Blockchain ekosistemini geliştirmek için çalışacak.

binance endonezya icin mdi ventures ile ortak oldu 2

Anlaşmanın bir parçası olarak Binance, yeni platform için yönetim altyapısı ve teknoloji desteği sağlayacak. MDI Ventures tarafı ise ülkedeki en büyük dijital ve finansal teknoloji ekosistemini işletmesinin verdiği gücü kullanacak. Şirket ülkede 170 milyondan fazla tüketiciye ulaşabiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, bu hamlenin Endonezya’yı Asya’nın kripto alanında lider ülkelerinden biri haline getireceğini söyledi:

“Bölgedeki en son ortağımız olarak MDI adını vermekten heyecan duyuyoruz. Pazardaki derin deneyimleriyle, kullanıcılara yerel olarak lider ürünler sunacağımızdan eminiz” 

MDI Ventures CEO’su Donald Wihardja da dijital varlıkların ve Blockchain teknolojisinin gelecekteki para ağının önemli bir parçası olacağını söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala