Binance, Dubai’nin Kripto Varlık Düzenleme Kurumundan Lisans Aldı

binance dubainin kripto varlik duzenleme kurumundan lisans aldiadd

Birçok kripto para borsası faaliyetlerini sınır ötesine taşımak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Binance de Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan minimum uygulanabilir ürün (MVP) programına katılmak için onay aldığını söyledi.

Binance’e Dubai’nin Kripto Varlık Düzenleme Kurumundan Lisans

Binance, Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan minimum uygulanabilir ürün (MVP) programına katılmak için onay aldığını söyledi.

Bu durum Binance’in Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan sağlayıcılar için düzenleyici çerçevesi dahilinde Dubai’deki nitelikli perakende ve kurumsal yatırımcılara bir dizi Vara onaylı sanal varlıklarla ilgili hizmetler sunmasına olanak tanıyor.

binance dubainin kripto varlik duzenleme kurumundan lisans aldidd

Ayrıca MVP aşaması, Vara’nın yönergeleri ve risk azaltma önlemleri kapsamında ticari operasyonlar yürütmesine izin verilecek. Vara’nın başkanı Helal Almery, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Vara rejimi, değer yaratma ve risk azaltma arasında etkili bir denge kurmayı, açık piyasa yeniliğini sağlarken ekonomik açıdan savunmasız olanları korumayı hedefliyor.

Konu ile ilgili olarak detay vermek gerekirse Binance’e Mart ayında geçici bir lisans verilmişti. MVP lisansına geçiş, şirketin yerel bir bankada bir müşteri para hesabı açabileceği ve birçok hizmet sunabileceği anlamına geliyor. Lisans yükseltmesinin ardından şirket , takas, sanal varlıklar ve fiat para birimleri arasında dönüştürme, sanal varlıkların transferi, sanal varlıkların gözetimi ve yönetimi, sanal token arzı ve alım satım hizmetleri ve sanal varlık ödemeleri gibi bir dizi sanal varlık hizmeti sunmayı planlıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
350.515,44 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
24.284,70 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.101,56 TL 1,06%
xrpXRP/TRY
9,19 TL 3,53%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,50 TL 0,78%
solanaSOL/TRY
625,31 TL 3,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,23 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala