Binance CEO’sundan LUNA ve UST Açıklaması

binance ceosundan luna ve ust aciklamasi

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), LUNA ve UST olayları hakkında açıklamada bulundu. CZ açıklamasında Singapur merkezli kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard’ı suçlu buldu.

Binance CEO’su Luna Foundation Guard’ı Suçladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra’nın stablecoin’i olan Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) hakkında açıklamalarda bulundu. CZ açıklamasında Terra ekibinin ve Luna Foundation Guard’ın Terra USD (UST) ve Terra (LUNA) düşüşünde, nerelerde hata yaptıklarını açıkladı. CZ’ye göre Luna Foundation Guard, UST’nin düşüşü yüzde 5 seviyesindeyken rezervlerini konuştursaydı, olayın tamamen önlenebileceğini savundu. Ayrıca UST ve LUNA’nın 80 milyar dolar kaybettiği esnada Luna Foundation Guard’ın 3 milyar dolarlık rezervini kullanmasına dikkat çekti.

binance ceosundan luna ve ust aciklamasi 2

CZ ikinci olarak Terra ekibinin kriz esnasında toplulukla iletişiminin çok yavaş ve seyrek olmasına da dikkat çekti. Bu durumun topluluğun güvenini aşındırdığını söyleyen CZ, kripto projelerinin özellik kriz zamanlarında kullanıcılarıyla ve toplulukla sık sık iletişim kurmalarını tavsiye etti. Son olarak CZ, Terra’nın yeniden yapılanma planı hakkında da açıklamalarda bulundu. CZ, Terra’nın yeni bir zincire çatallanma (FORK) planlarına ise karışık duygular beslediğini belirtti. Bununla birlikte CZ, Terra Topluluğunun kişisel duygulardan bağımsız olarak zincir için bir sonraki eylem planına karar verme hakkı olduğunu savundu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.278,39 TL 1,61%
ethereumETH/TRY
17.447,54 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,41%
bnbBNB/TRY
3.605,32 TL 1,87%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 0,35%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 0,78%
solanaSOL/TRY
540,72 TL 1,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,72%
Bağlantıyı kopyala