Binance CEO’su Servetini Bağışlamayı Planlıyor

binance ceosu servetinin yuzde 99unu bagislamayi planliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao; bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi servetinin yüzde 99’unu bağışlayacağını söyledi. Binance CEO’su konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi, servetimin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin 90, 95 veya yüzde 99’unu vermeyi planlıyorum.

binance ceosu servetinin yuzde 99unu bagislamayi planliyoru

Binance CEO’sunun Serveti Yaklaşık Ne Kadar?

Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ayrıca kişisel olarak mali açıdan özgür olduğunu ve çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını da ekledi. Zhao’nun bildirilen net değeri yaklaşık 2 milyar dolar. Zhao ayrıca 300 milyar dolara kadar değere sahip olduğu söylenen Binance’in, en büyük hissedarı. Endüstri analistleri Zhao’nun servetinin 200 milyar dolardan fazla olduğunu düşünüyor.

Zhao yaptığı bir açıklamada; Bitcoin ve Binance Coin’e (BNB) sahip olduğunu söyledi. Bitcoin’i ilk olarak 2014’te satın aldığını ve çoğunu elinde tuttuğunu belirterek, net değerinin büyük bölümünün BNB’de olduğunu ekledi. Bunun yanında Zhao, olası çıkar çatışmalarından kaçınmak için başka bir kripto para tutmadığını da belirtti.

Görünüşe göre bu, Zhao’nun bağış yapma niyetini ilk açıklaması oldu. Bill Gates, Mark Zuckerberg ve Michael Bloomberg de dahil olmak üzere birçok girişimci de servetlerinin çoğunu bağışlama sözü vermişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.714,58 TL 5,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.653,35 TL 6,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.045,82 TL 8,73%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.726,29 TL 7,76%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 10,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 7,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 390,94 TL 9,54%
terra-luna
Terra (LUNA) 950,69 TL 10,89%
Bağlantıyı kopyala