Binance CEO’su Piyasalar Hakkında Konuştu: Genel Durumu İyi

Binance CEOsu Piyasalar Hakkinda Konustu Genel Durumu Iyi

Kripto para sektöründe Terra krizinden sonra ikinci bir meteor etkisi yaratan FTX iflası, etkisini sürdürürken yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çöküş sonrası oldukça fazla etkilenen kripto para piyasası geçtiğimiz gün ilk yukarı yönlü sinyaline kavuşurken bir açıklama da Binance’in CEO’su Chanpeng Zhao‘dan geldi. Zhao FTX’in yaşadığı krize değinirken sektörün genel durumunun halen iyi olduğunu belirtti.

Binance CEOsu Piyasalar Hakkinda Konustu Genel Durumu Iyi 2

Binance CEO’su: Piyasanın Etkisi Biraz Daha Sürecek Ancak Genel Durumu İyi

FTX’in kripto sektöründe yarattığı etki şüphesiz oldukça büyük. Hem piyasalar hem de diğer şirketler söz konusu olduğunda yatırımcıların canını oldukça yakan bu durum, etkisini hissettirmeye devam ediyor. Konu hakkında sık sık açıklamalarda bulunan Binance’in CEO’su Chanpeng Zhao da bu konuyu yeniden gündeme getirdi.

Bloomberg’e konuşan Chanpeng Zhao, FTX’in bilançosunda 2 haneli, milyar dolarlık kayıpların olduğunu belirtirken, yaşanan bu etkinin kripto sektöründe oldukça olumsuz yansıdığını ve gelişimi yavaşlattığını belirtti. Diğer taraftan kripto piyasasına olan güvenini yineleyen Zhao, kripto para piyasasındaki bulaşıcı etkinin bir süre daha devam edeceğini ancak sektörün genel durumunu koruduğunu belirtti.

Sık sık Binance’e yöneltilen “Çinli şirket” tanımını bir kez daha dile getiren Zhao, “Binance bir Çin şirketi değil, Çin ile hiçbir şekilde bağlantılı değiliz” dedi.

Son olarak Voyager ile olan ilişkilerine de değinen Zhao, Voyager’ın varlıkları için yeni bir teklif yapacaklarını da açıkladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.392,83 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
22.724,30 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.875,83 TL 1,42%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,11%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
7,52 TL 1,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 1,69%
cardanoADA/TRY
5,90 TL 0,58%
matic-networkMATIC/TRY
15,94 TL 0,44%
Bağlantıyı kopyala