Binance CEO’su Düzenleyici Baskılara Yanıt Verdi: Uyumluluk Bir Yolculuktur

Abone Ol:google-news
0
07/07/2021

Binance CEO’su Changpeng Zhao, düzenleyicilerin kripto para borsası Binance’e ilişkin son zamanlardaki baskılarını otomobilin ilk gelişimine benzetti.

Çarşamba günü yayımladığı açık bir mektupta CZ, kripto paranın benimsenmesi ve geliştirilmesinin otomobillerle ilgili düzenlemelerle birçok paralellik içerdiğini ve “süreç boyunca yasalar ve yönergeler geliştirildiğini” söyledi. CZ konu hakkında şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin küresel olarak daha geniş bir şekilde benimsendiğini ve farklı ülkelerde daha net düzenleyici çerçevelere ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. Aslında daha fazla düzenleme aslında olumlu bir işaret.”

Binance, diğerlerinin yanı sıra Cayman Adaları, Birleşik Krallık, Tayland ve Singapur’un yetki alanları da dahil olmak üzere son zamanlarda birçok düzenleyici kurumdan uyarı aldı. Bununla birlikte borsa, Mart ayında Mali Eylem Görev Gücü (FATC) iki eski üyesini danışma ekibine dahil etmek gibi hamleler de dahil olmak üzere düzenleyici eğilim önünde kalmaya çalıştı.

Kripto para endüstrisinin çok fazla belirsizlik içerdiğini belirten CZ, “uyumluluk bir yolculuktur – özellikle kripto para gibi yeni sektörlerde. Ayrıca büyümenin daha fazla karmaşıklık ve daha fazla sorumluluk getirdiğinin farkındayız” dedi.

Kaynak: CoinDesk

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 326.294,55 TL 0,76%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.490,07 TL 2,76%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 1,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.707,87 TL 0,72%
cardano
Cardano (ADA) 11,12 TL 3,39%
xrp
XRP (XRP) 5,50 TL 2,47%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,64 TL 0,73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,75 TL 8,94%
polkadot
Polkadot (DOT) 122,34 TL 3,40%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,64 TL 1,08%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap